Global Industrie 2022 już za kilka miesięcy

Global Industrie 2022 już za kilka miesięcy Global Industries

Global Industrie, jedyne wydarzenie we Francji, które obejmuje przemysł jako całość (system, łańcuch wartości i rynki użytkowników), koncentruje wszystkie swoje zasoby na obsłudze fali reindustrializacji. To właśnie ten aspekt będzie centralnym punktem kolejnej edycji wydarzenia.

Na kilka miesięcy przed wyborami prezydenckimi cała francuska klasa polityczna jest zjednoczona w jednym punkcie: reindustrializacji. Pandemia nie tylko podkreśliła pilną potrzebę przywrócenia suwerenności gospodarczej kraju, ale także wzmocniła podstawowy trend w kierunku przeniesienia do niego części bazy produkcyjnej. Ta moda rozpoczęła się już kilka lat temu. 35 miliardów euro pomocy finansowej w planie naprawczym France Relance przeznaczonej dla przemysłu nie jest bez związku z chęcią ożywienia inwestycji, powracających do ​​poziomu sprzed pandemii.

W wyniku dezindustrializacji, która dotknęła Francję, w ciągu ostatnich kilkudziesięciu lat utracono dwa miliony miejsc pracy. Widoczny jest też pewien trend: wiele z nowych obiektów przemysłowych traktuje priorytetowo środowisko, krótkie łańcuchy produkcyjne, recykling lub gospodarkę o obiegu zamkniętym. We Francji nadszedł zatem czas na odpowiedzialną reindustrializację.

Od 17 do 20 maja 2022 r. Global Industrie Paris odbędzie się pod hasłem konkurencyjnej i odpowiedzialnej reindustrializacji. Temat przewodni zostanie przedstawiony we wszystkich aspektach: technologicznym (cyfryzacja – szczególnie w obszarze sztucznej inteligencji i cyberbezpieczeństwa, automatyzacji itp.), ekologicznym (przemiana ekologiczna, transformacja energetyczna itp.), terytorialnym (relokacja, historie sukcesu itp.), politycznym (strategie reindustrializacji itp.), zarządczym (reorganizacja firm i metod pracy itp.) i ludzkim (szkolenie, zatrudnienie itp.).

W kontekście Global Industrie warto wspomnieć o wydarzeniach towarzyszących.

Złota technika

Wiodące wydarzenie przemysłowe we Francji. Global Industrie w 2022 r. będzie gospodarzem zupełnie nowego konkursu, podkreślającego doskonałość dwunastu zawodów w przemyśle (spawacz, operator frezarki, menedżer danych automatyzacji, inżynier robotyk itp.). Tak jak najwięksi szefowie kuchni mają Bocuse d’Or najlepsi profesjonaliści w branży mają teraz Golden Tech, konkurs, w którym kandydaci będą musieli wykazać się wiedzą techniczną, zręcznością i know-how w określonym temacie.

Nagrody GI

Poprawa wydajności, optymalizacja urządzeń produkcyjnych, rozwój wartości CSR. Od 2018 r. Global Industrie Awards wyróżnia innowacje prezentowane przez wystawców. Po raz kolejny jury złożone z dziennikarzy i ekspertów branżowych będzie rygorystycznie i trafnie analizować zgłoszenia, aby zidentyfikować produkty lub usługi prezentujące prawdziwy postęp techniczny i/lub technologiczny.

GI Avenir

Bardziej niż kiedykolwiek w tym okresie przemysłowej euforii, by sprostać wymaganiom wzrostu firm, Global Industrie będzie dążyć do podkreślenia bogatego źródła zatrudnienia reprezentowanego przez przemysł francuski, niestety wciąż zbyt szeroko nierozpoznany. Poprzez GI Avenir, usługę całkowicie poświęconą zatrudnieniu, szkoleniom i atrakcyjności miejsc pracy w przemyśle, Global Industrie ma na celu podkreślenie profesjonalnego know-how, odzwierciedlenie bogactwa karier, promocję zawodów przyszłości i podkreślenie dostępnych miejsc pracy.

Dla menedżerów HR, osób poszukujących pracy i młodych absolwentów, udostępnionych zostanie kilka komplementarnych udogodnień, m.in. platforma rekrutacyjna do składania ofert pracy i CV.

Konferencje GI

Kursy mistrzowskie, przemówienia, okrągłe stoły – bogaty program konferencji zgromadzi ekspertów, producentów i przywódców politycznych. Wszyscy spotkają się w jednym celu: by omówić główne tematy nurtujące świat przemysłowy: reindustrializację, zielone technologie, sztuczną inteligencję, cyberbezpieczeństwo itd.

Źródło: L’Usine Nouvelle / Global Industrie

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

Zobacz również

MM Magazyn Przemysłowy 4/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę