Indywidualne konfigurowanie i zamawianie szaf sterowniczych

Indywidualne konfigurowanie i zamawianie szaf sterowniczych Rittal

Przejrzyste projektowanie w 3D skomplikowanych produktów, takich jak systemy obudów i szaf sterowniczych, konfigurowanie i szybkie zamawianie wraz z informacją o cenach – to wszystko jest możliwe dzięki nowemu, darmowemu narzędziu do konfiguracji szaf sterowniczych Rittal RiPanel. Pozwala ono na indywidualne konfigurowanie i zamawianie obudów online i szaf sterowniczych wraz z akcesoriami. Ponadto w nowej wersji na bieżąco pojawiają się aktualne informacje zarówno o cenie, jak i dostępności produktów.

Specjaliści z Rittal w dziedzinie oprogramowania nie ograniczyli się tylko do opracowania prostego narzędzia doboru seryjnych obudów i szaf sterowniczych. Wymagania w prefabrykacji aparatury sterowniczej i rozdzielczej są znacznie większe. Projektanci i konstruktorzy urządzeń potrzebują narzędzi umożliwiających również łatwą i indywidualną konfigurację szaf sterowniczych – wraz z pasującymi akcesoriami, kontrolami poprawności pozwalającymi uniknąć błędów, wizualizacją w 3D, bibliotekami z predefiniowanymi układami nawierceń oraz bezpośrednim połączeniem ze sklepem internetowym. Poza tym użytkownicy mogą teraz importować i umieszczać indywidualne wycięcia, czyli można zrealizować nawet nietypowe wymagania konstruktorów aparatury sterowniczej i rozdzielczej.

Projektanci urządzeń w konfiguratorze Rittal RiPanel otrzymują bardzo wydajne narzędzie do konfiguracji – dzięki łatwej obsłudze, wysokiej transparentności i spójności wzdłuż całego procesu projektowania, zamawiania oraz produkcji.

Indywidualność mimo produkcji seryjnej

Możliwe są najróżniejsze, indywidualne rozwiązania. Podczas przygotowywania szafy sterowniczej do obróbki mechanicznej użytkownik RiPanel może na życzenie skorzystać także z predefiniowanych układów otworów i wycięć. Umieszczanie wycięć odbywa się teraz w wizualizacji 3D. W ten sposób użytkownik zawsze widzi dokładnie w przestrzeni, gdzie znajdują się jego otwory względem innych części szafy. Towarzyszy temu wykaz komponentów, dzięki czemu użytkownik otrzymuje informację o wybranych częściach i – w połączeniu ze sklepem internetowym – ma wgląd w całkowite koszty projektu. W trakcie konfiguracji widoczny jest aktualny koszt danego zestawienia – nie tylko w przypadku zamówienia seryjnego.

Transparentne koszty ułatwiają wybór między różnymi wariantami. Wystarczy jedno kliknięcie, aby zamówić potrzebne części w sklepie internetowym MyRittal. Gdy liczy się czas, klienci zyskują na serwisie dostaw w 24/48 h.

Zintegrowane kontrole poprawności już w fazie projektowania wykluczają możliwość błędnych projektów lub nieprawidłowych konstrukcji. Można skonfigurować tyko to, co do siebie pasuje. Wszystkie dane można zapisać w RiPanel i łatwo wykorzystać je w następnych projektach, także w przypadku modyfikacji.

Wysoki poziom automatyzacji i efektywności

Inżynierowie z Eplan i Rittal rozwinęli ten proces aż do etapu produkcji – wirtualny prototyp zaprojektowanej szafy sterowniczej można przekazać do dalszej obróbki numerycznej do automatów produkcyjnych, na przykład Perforex MT. Dane mogą być także przekazywane do nowego systemu sterowania produkcją RiPanel Processing Center.

W celu uproszczenia oraz przyspieszenia wyboru i zakupu rozwiązań systemowych Rittal warto skorzystać z nowego darmowego narzędzia, takiego jak nowy konfigurator RiPanel, i sklepu internetowego MyRittal.

Źródło: Rittal

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

MM Magazyn Targowy METAL 2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę