Innowacyjna produkcja paliw syntetycznych

Thinkstock.com
Reklama
Reklama

Zakład Produkcji Paliw Syntetycznych z Bioetanolu w Bogumiłowie posiada zdolność produkcyjną na poziomie 22 500 ton rocznie paliw syntetycznych z etanolu. Został wybudowany zgodnie z najnowocześniejszymi standardami. Koszt jego budowy to ok. 95 mln zł, z czego ok. 20 mln zł stanowią fundusze Programu Innowacyjna Gospodarka.

Do produkcji paliw syntetycznych, uzyskiwanych w procesie konwersji katalitycznej z alkoholu etylowego, spółka wykorzystuje innowacyjne technologie stworzone we własnym laboratorium. Surowiec do procesu produkcji w instalacji ETG (z ang. Ethanol To Gasoline) wytworzony jest w całości z biomasy i stanowi go alkohol etylowy. Ekobenz wprowadzi na rynek produkt nowej generacji w postaci bioweglowodorów ciekłych, który może być dodawany do paliw bez ograniczeń. -

Reklama

- W Strategii Odpowiedzialnego Rozwoju wyznaczyliśmy nowe podejście do roli przedsiębiorstw w polskiej gospodarce. Tworzymy dla nich prowzrostowe otoczenie prawno-instytucjonalne. Jestem przekonany, że dzięki tym działaniom polskie firmy, w tym również Ekobenz, otrzymają nowe bodźce, które wzmocnią ich siłę oraz pozwolą na ich dynamiczny i długofalowy rozwój – powiedział wiceminister rozwoju Jerzy Kwieciński na otwarciu nowego zakładu produkcyjnego firmy Ekobenz Sp. z o.o. 

Reklama

Źródło: Ministerstwo Rozwoju

Reklama

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama