Innowacyjność od etapu projektowania produkcji

Orlen

Światowe trendy rynkowe generują zapotrzebowanie na produkty eko, bio możliwe najbardziej efektywnym energetycznie. Trendy te dotyczą każdego obszaru naszego życia, a co się z tym nierozerwalnie wiąże – przenoszone są na każdą gałąź przemysłu, którego zadaniem jest dostarczanie dóbr dla ciągle rozwijającej się gospodarki.

Producenci, reklamując swoje wyroby, nadają im cechy innowacyjności w celu zwiększenia popytu na swoje dobra. Zanim jednak trafią one do końcowego klienta, muszą zostać wyprodukowane. Pierwszym etapem w cyklu życia produktu jest etap projektowania produkcji, który może być elementem innowacyjnym dającym producentowi przewagę nad resztą stawki w wyścigu po głos klienta. Klienta, który głosując portfelem, potwierdza słuszność wybranej przez producenta drogi rozwoju.

Orlen Oil doskonale wpisuje się ten trend. Projektuje swoje produkty, uwzględniając perspektywę wymagającego klienta, wsłuchując się w jego potrzeby, doradzając, nierzadko „szyjąc” produkt na miarę tego jednego, wybranego procesu produkcyjnego. W swojej ofercie Orlen Oil ma produkty bio: certyfikowane przez Europen Eco Label oleje Hydrol Bio HETG i Hydrol Bio HEES. Ich głównym przeznaczeniem jest spełnienie wymogów przemysłu leśnego i energetyki wodnej.

Rok 2018 jest rokiem, w którym nasza praca skupi się w obszarze efektywności energetycznej. Nasze smary plastyczne gwarantują bezproblemowe zabezpieczenie węzłów tarcia w układzie, dodatkowo wszędzie tam, gdzie ważnym aspektem jest oszczędność energii, potrafimy tak zmodyfikować nasze produkty, aby graniczne ciśnienie przepływu czy naprężenia ścinające ograniczyły zużycie energii elektrycznej, w stopniu widocznym dla użytkownika końcowego, podczas rozruchu procesu produkcyjnego.

Kolejnym przykładem jest smar plastyczny, którego głównym miejscem zastosowania są krążniki taśmowe. Rozwiązanie opracowanie przez specjalistów Orlen Oil w znacznym stopniu redukuje opory wewnętrzne krążnika, co w sposób oczywisty redukuje koszty związane z wydatkami na energię elektryczną konieczną do napędzania taśmociągu, na którym zainstalowane są krążniki. Wnioski z przeprowadzonych badań: w temperaturze 20°C smary produkcji Orlen Oil (B i C) wykazały niższe uśrednione opory o odpowiednio 25% i 15% od smaru wzorcowego A stosowanego aktualnie w krążniku. W temperaturze -40°C smary produkcji Orlen Oil C (11,3N) i B (11,1N) wykazały lepsze wyniki o ok. 17% od smaru wzorcowego A, zarówno podczas rozruchu. jak i w warunkach pracy ustalonej (co ilustrują wykresy).

Orlen Oil cały czas pracuje nad tym, aby dostarczać swoim klientom rozwiązania, których efektem jest element innowacyjności, już na samym początku ich procesu wytwórczego. Ten efekt jest konsumowany przez końcowego użytkownika, który głosując na wyrób naszego klienta, głosuje również na Orlen Oil. To sytuacja z obszaru win-win, z której bardzo jesteśmy zadowoleni.

Źródło: Orlen

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę