Jak Poznań, to targi i koziołki

Jak Poznań, to targi i koziołki MAB Robotics

Podczas 4 dni targów ITM INDUSTRY EUROPE w samo południe będą trykać się robotyczne koziołki. Wyjątkowe pokazy zorganizuje Politechnika Poznańska i firma MAB Robotics.

Podczas targów ITM INDUSTRY EUROPE zostaną zaprezentowane  dwa robotyczne koziołki – przy współpracy z poznańskim start-upem MAB Robotics oraz Politechniką Poznańską.

– Na co dzień PUT wykorzystuje robota w badaniach naukowych, a MAB przy inspekcji podziemnych kanałów. Na czas targów ITM roboty zamienią się w poznańskie koziołki. Roboty są niewielkich rozmiarów mają ok. 50 cm wysokości i masę ok. 10 kg. Jednak w tych niewielkich konstrukcjach ukryty jest ogromny potencjał. Silne napędy pozwalają wykonać salto i biec z prędkością 3 m/s, a wbudowane komputery umożliwiają implementację autonomii. Głowy robotów zostały zamodelowane komputerowo i wytworzone przy wykorzystaniu druku 3D – mówi Jakub Bartoszek z firmy MAB Robotics.

odbiór zaproszenia

>>Zobacz więcej nt. powyższego wydarzenia<<

Źródło: Grupa MTP

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

MM Magazyn Przemysłowy 7-8/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę