Na jakie umiejętności zawodowe warto dziś postawić?

DPS
Reklama
Reklama

Portal GoldenLine opublikował wyniki statystyk dotyczących przedstawicieli najbardziej rozchwytywanych profesji, których poszukiwali pracodawcy w maju br. Zanotowano istotny wzrost znaczenia specjalistów do spraw produkcji, a także wzrost zapytań o kierowników odpowiedzialnych za optymalizację procesu produkcji i o osoby odpowiedzialne za projektowanie. Ten trend wyraźnie wskazuje, jak ważne jest podnoszenie swoich kwalifikacji w tych obszarach.

Opublikowane statystyki pokazują jasno, że, po pierwsze, pracowników poszukiwano głównie w dużych miastach (Warszawa, Wrocław, Kraków, Poznań, Łódź, Katowice). Po drugie, kierując się najbardziej popularnymi umiejętnościami opisanymi na profilu, wyodrębniono dwie grupy pracowników. Jedna związana jest ze znajomością narzędzi służących do zarządzania projektami. Druga bardzo popularna grupa to osoby mające umiejętności z zakresu projektowania, znające oprogramowanie Solidworks czy AutoCAD. To często w połączeniu ze znajomością języków obcych dawało niemalże gwarancję zainteresowania ze strony pracodawcy i wysłania oferty rekrutacyjnej. Wyraźnie świadczy to też o powstaniu rynku pracownika właśnie w tym obszarze.

Reklama

Weronika Rogut, studentka Politechniki Warszawskiej zdradza: - W poszukiwaniu nowej pracy jest jak z grą w karty. Kiedy masz lepsze karty, to większe prawdopodobieństwo, że wygrasz i dostaniesz pracę. Aby zdobyć silną kartę, warto potwierdzić swoje umiejętności poprzez zdobycie cennych certyfikatów. Jednym z nich jest Certyfikat Solidworks CSWA. Pozycja ta znajduje się w moim CV i jest to często poruszany temat podczas rozmowy kwalifikacyjnej. Popularność programów komputerowych, takich jak Solidworks, jest bardzo duża, pracodawcy cenią sobie ich znajomość wśród studentów ubiegających się o staż czy pracę.

Informacje płynące z ostatnich badań dotyczących specjalistów poszukiwanych na rynku pracy jasno przekonują, że warto jest inwestować w pozyskanie bądź podniesienie umiejętności w zakresie projektowania 3D. To twarde kompetencje, które nie przeminą i stanowić będą porządne fundamenty do budowania kariery zawodowej. Uzyskanie ich otwiera możliwość bycia częścią rynku pracownika, w ramach którego samodzielnie dyktować można warunki zatrudnienia albo znaleźć swoje miejsce w biznesie.

Reklama

Źródło: DPS Software

Reklama

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama