Nawet 60 tys. euro na inwestycje w rozwiązania Przemysłu 4.0

Adobe Stock - metamorworks

Grant w wysokości nawet 60 tys. euro przewidziany jest dla małych i średnich firm z województwa małopolskiego, które zajmują się rozwojem technologii lub produktów z obszarów Internetu Rzeczy, robotyki, automatyzacji i inteligentnej fabryki czy też sztucznej inteligencji (AI). Projekt koordynuje hub4industry – DIH Krakowskiego Parku Technologicznego, a zgłoszenia przyjmowane są do 15 września br.

Do konkursu zakwalifikować się mogą małe i średnie przedsiębiorstwa, których działalność zarejestrowana jest na terenie województwa małopolskiego. Zgłoszenia przyjmowane są do 15 września 2020 r. przez formularz online. W aplikacji należy przedstawić projekt na etapie zaawansowanego prototypu, który zakłada rozwój technologii lub produktów z obszarów takich jak: Internet Rzeczy, robotyka, automatyzacja produkcji i inteligentna fabryka, digital twin, sztuczna inteligencja (AI).

Dzisiaj wykorzystanie nowych technologii w przemyśle to często ciągle jeszcze eksperyment. Szukamy firm z Małopolski, które chcą się tego eksperymentowania podjąć. Czy to w zakresie metod wytwarzania, procesów wewnętrznych czy samego produktu. Grant w wysokości do 60 tys. euro na pewno pozwoli zredukować ryzyka w innowacyjnych, odważnych projektach, których szukamy – mówi Bartosz Józefowski, wicedyrektor działu parku technologicznego Krakowskiego Parku Technologicznego.

Projekt wystartuje już z końcem 2020 r. i potrwa 10 miesięcy. Zwycięzcy, oprócz wsparcia finansowego, mogą liczyć także na pomoc mentorów w zakresie zarówno technologii, jak i strategii biznesowej oraz na dostęp do infrastruktury.

Usługa Digital Innovation Hubu dla firm

Pomoc w pozyskaniu finansowania dla rozwoju przemysłu to jedna z usług hub4industry – Digital Innovation Hubu Krakowskiego Parku Technologicznego, który powstał w ubiegłym roku w Krakowie.

Sięganie po środki z budżetów centralnych UE nie zawsze jest proste. Cieszę się, że mogliśmy jako hub4industry zabezpieczyć finansowanie na rozwijanie innowacji w przemyśle dla MŚP z Małopolski. Środki pochodzą z programu unijnego, ale partner wspierający w ich pozyskaniu jest lokalny, dostępny i doświadczony w tego typu działaniach. Dodatkowo, wsparcie naszych konsorcjantów i partnerów realnie obniża ryzyko inwestycji – podkreśla Bartosz Józefowski.

DIH hub4industry koordynowany jest przez Krakowski Park Technologiczny, a tworzą go takie doświadczone firmy, jak ASTOR – dostawca rozwiązań w zakresie automatyzacji, robotyzacji i cyfryzacji procesów produkcyjnych, eksperci telekomunikacji z T-Mobile Polska, cyberbezpieczeństwa z Instytutu Kościuszki, technologii BIM z BIM Klaster, a także badacze z AGH i Politechniki Krakowskiej. DIH współpracuje również z europejskimi instytucjami otoczenia biznesu m.in. prestiżowym fińskim instytutem VTT.

Małopolska w europejskim projekcie BOWI

Grant udzielany jest w ramach europejskiego projektu BOWI (Boosting Widening Digital Innovation Hubs), w którym województwo małopolskie, wraz z pięcioma innymi europejskimi regionami, zostaje objęte opieką przez sieć ekspertów i instytucji z Finlandii, Niemiec, Holandii.

Środki pochodzą z unijnego programu Horyzont2020, a budżet będzie przyznawany w formie ryczałtu. Maksymalne finansowanie w wysokości 60 tys. euro może stanowić 70% budżetu całego projektu.

Źródło: hub4industry

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę