PGNiG z nagrodą za innowacyjność

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo otrzymało główną nagrodę w kategorii „Przełomowe Rozwiązanie” w konkursie „Nagrody Gospodarcze Polskiego Radia”. Firma została doceniona za centrum startupowe InnVento. Statuetkę odebrał Łukasz Kroplewski, wiceprezes zarządu ds. rozwoju PGNiG.

Nagrody zostały wręczone już po raz drugi. Kategoria „Przełomowe Rozwiązanie” obejmuje najbardziej innowacyjne firmy w Polsce.

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwa jest liderem branży oil&gas, a istotnym elementem naszego rozwoju jest pozyskiwanie i wdrażanie najlepszych dostępnych rozwiązań. Uruchomiliśmy InnVento, aby z jednej strony umożliwić młodym wynalazcom wdrożenie ich autorskich pomysłów, a z drugiej – uzyskać dostęp do innowacji, które pomogą nam wpłynąć na wzrost konkurencyjności naszej firmy. Nie było do tej pory w Polsce takiego programu, który wspierałby innowacyjność w sektorze oil&gas w taki właśnie sposób – powiedział Łukasz Kroplewski.

Po zaledwie roku działania InnVento mamy już spektakularne efekty. Zgłosiło się do nas ponad 100 firm, a z 18 z nich już kontynuujemy współpracę na różnych poziomach. Chciałabym podkreślić, że nagroda dla PGNiG, którą dziś otrzymaliśmy, to nie tylko uznanie dla firmy za stworzenie innowacyjnego centrum startupowego InnVento. To przede wszystkim wyróżnienie za dynamiczny rozwój i efektywne działanie. Po roku funkcjonowania InnVento wdraża już 7 zgłoszonych projektów – dodał Łukasz Kroplewski.

Nagrody Gospodarcze Polskiego Radia

Nagrody Gospodarcze Polskiego Radia stanowią prestiżowe wyróżnienie dla najlepszych polskich firm, które przyczyniają się do rozwoju krajowej gospodarki, promocji Polski na arenie międzynarodowej, a także angażują się w działalność charytatywną i ekologiczną. W tegorocznej, drugiej edycji konkursu statuetki zostały przyznawane w pięciu kategoriach. Patronat honorowy nad projektem objęły Ministerstwo Finansów, Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju oraz Ministerstwo Energii.

PGNiG otrzymał nagrodę Polskiego Radia już po raz drugi. W ubiegłorocznej edycji konkursu firma zdobyła statuetkę w kategorii „Dobry Zarząd”.

Źródło: PGNiG

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę