Platynowy certyfikat zrównoważonego rozwoju ponownie dla Jungheinrich

Platynowy certyfikat zrównoważonego rozwoju dla Jungheinrich Jungheinrich

Jungheinrich po raz drugi z rzędu otrzymuje platynowy certyfikat zrównoważonego rozwoju EcoVadis. To stawia eksperta w dziedzinie intralogistyki w czołówce 1% firm na świecie zaangażowanych w ochronę środowiska i praw człowieka oraz w zrównoważony rozwój.

Jak firmy podchodzą do działań z zakresu odpowiedzialności biznesu? Agencja ratingowa EcoVadis zbadała ponad 100 000 firm na całym świecie. EcoVadis przyznaje najwyższy, platynowy certyfikat tylko 1% firm najbardziej zaangażowanych w zrównoważony rozwój. Jungheinrich po raz drugi z rzędu otrzymała tę najwyższą ocenę.

Jungheinrich tworzy zrównoważone wartości – dowodzi tego kolejne platynowe wyróżnienie EcoVadis. Jako firma rodzinna naszym celem jest łączenie innowacyjnych produktów i sukcesu ekonomicznego z odpowiedzialnością ekologiczną i społeczną – wyjaśnia Lars Brzoska, dyrektor generalny Jungheinrich AG.

EcoVadis docenia w szczególności osiągnięcia firmy Jungheinrich w zakresie ochrony środowiska i ocenia zaangażowanie firmy w tym obszarze jako „wyjątkowe”. Firma Jungheinrich konsekwentnie dąży do osiągnięcia neutralności klimatycznej i zobowiązała się do osiągnięcia paryskiego celu klimatycznego na poziomie 1,5 stopnia. EcoVadis uwzględnia w rankingu wykorzystanie energii odnawialnej, na przykład poprzez wytwarzanie własnej energii słonecznej za pomocą systemów fotowoltaicznych. Ponadto firma Jungheinrich stworzyła już wiele lat temu własny kodeks pracy i praw człowieka, do którego stosowania zobowiązały się wszystkie spółki-córki w 41 krajach na całym świecie. Aby zapewnić zrównoważone zakupy, Jungheinrich systematycznie ocenia swoich dostawców pod kątem poszanowania praw człowieka i środowiska. Obecnie dotyczy to ponad 700 dostawców, którzy pokrywają 75% globalnych zakupów Jungheinrich.

Obecny platynowy certyfikat jest czwartym z rzędu wyróżnieniem dla Jungheinrich przyznawanym przez EcoVadis. Koncern został nagrodzony złotem w 2019 oraz 2020 r. i po raz pierwszy platyną w 2021 r. Firma konsekwentnie rozwija swoje zaangażowanie w zrównoważony rozwój.

Jako jedna z wiodących światowych instytucji oceniających odpowiedzialność korporacyjną, EcoVadis ocenił ponad 100 000 firm na całym świecie. Metodologia opiera się na międzynarodowych standardach zrównoważonego rozwoju i uwzględnia ponad 200 kategorii zakupów i ponad 175 krajów. Certyfikacja opiera się na 21 wskaźnikach w czterech obszarach tematycznych: środowisko, praca i prawa człowieka, etyka i zrównoważone zakupy. 

Źródło: Jungheinrich

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

MM Magazyn Przemysłowy 5-6/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę