Projekty budowy i rozbudowy magazynów gazu PGNiG wsparte z POIiŚ

Reklama
Reklama

Najnowszy z projektów PGNiG zakłada uzyskanie dodatkowej pojemności czynnej w podziemnych magazynach gazu. Ma to zwiększyć bezpieczeństwo energetyczne kraju.

W tym celu do PGNiG napłynęły pieniądze z POIiŚ. Budowa Kawernowego Podziemnego Magazynu Gazu Kosakowo została dofinansowana z funduszy unijnych kwotą ponad 115 mln zł. Wartość całego projektu to 514 mln zł. Pojemność czynna to 100 mln m3.

Reklama

Kolejnym dofinansowaniem został objęty podziemny Magazyn Gazu Husów, który rozbudowano do pojemności czynnej 500 mln m3 z 400 mln m3. Wartość całego projektu to ponad 62 mln zł (dofinansowanie 35 mln zł)

Dzięki POIiŚ udało się także rozbudować podziemny Magazyn Gazu (PMG) Wierzchowice do pojemności czynnej 1 200 mln m3 z 575 mln m3 za 1 mld 700 mln zł (dofinansowanie 491 mln zł).

Reklama

Ponadto dofinansowanie otrzymał także podziemny Magazyn Gazu Strachocina rozbudowany do pojemności czynnej 360 mln m3 - wartość całkowita projektu to 412 mln zł, dofinansowanie wyniosło blisko 70 mln zł.

Źródło: Ministerstwo Gospodarki

Reklama

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama