Przemysł 4.0 a sponsoring sportowy – jak to robią w firmie Huras?

Przemysł 4.0 a sponsoring sportowy w firmie Huras Huras

Na pierwszy rzut oka sport ma niewiele wspólnego z czwartą rewolucją przemysłową. Nic bardziej mylnego. Wspieranie kultury fizycznej wpisuje się bowiem w strategię budowy marki zgodnie z ideą zrównoważonego rozwoju, która jest jednym z fundamentów Przemysłu 4.0. 

Czwarta rewolucja przemysłowa dzieje się tu i teraz. Szybkie tempo zmian sprawia, że posiadanie dostosowanej do niej strategii staje się kluczową kwestią. Obserwuje się zmianę postaw społecznych, które wymagają od liderów biznesowych i firm większej odpowiedzialności za ekosystem, w którym funkcjonują. Dotyczy to m.in. pracowników, jak i całego społeczeństwa.

Jak to działa w praktyce, pokazuje podlegnicka firma Huras – Konstrukcja i Budowa Maszyn Specjalnych, która zajmuje się projektowaniem i tworzeniem maszyn pod zamówienie i specyfikację klienta.

Funkcjonowanie wysoko zaawansowanej technologicznie spółki w realiach Przemysłu 4.0 jest nierozerwalne z ESG, a więc działaniami na rzecz środowiska, społecznej odpowiedzialności i ładu korporacyjnego. Firma nie może dziś dbać wyłącznie o swój interes ekonomiczny, bo inwestycje w projekty społeczne są coraz mocniej powiązane z jej sytuacją kadrową. Wg badań Sustainable Brands, aż 75% milenialsów podczas podejmowania decyzji o wyborze nowej pracy bierze pod uwagę działalność ekologiczną i społeczną firmy. To pokazuje, że ESG nie jest jedynie modnym hasłem, ale realną wartością dla przedsiębiorstwa oraz jego społecznego otoczenia i przyszłych pokoleń.

Cieszy nas to, że zmienia się perspektywa biznesu, która obejmuje nie tylko działania skupione na osiąganiu wyników finansowych, ale również pozytywny wpływ na społeczeństwo. Nasza firma jest mocno wrośnięta w lokalną społeczność poprzez różne miękkie projekty. Od kilku lat naszym priorytetem jest jednak sport, konkretnie piłka ręczna – mówi prezes Martin Huras, którego firma od 2019 r. jest sponsorem tytularnym znanego w całej Polsce klubu.

Zaangażowanie producenta maszyn specjalnych w klub Siódemka Miedź Huras Legnica przynosi wymierne efekty. I nie chodzi tylko o korzyści wizerunkowe. W Hurasie zatrudnienie znajdują sportowcy, którzy wcześniej zostali ukierunkowani na zdobycie technicznego wykształcenia. Nie bez znaczenia jest też rola firmy promowaniu nie tylko sportu, ale również edukacji w dziedzinie technologii i wyznaczaniu młodzieży odpowiedniej ścieżki kariery zawodowej.

Źródło: Huras

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

Zobacz również

MM Magazyn Przemysłowy 7-8/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę