Rekordowe zainteresowanie startupów naborem do KPT ScaleUP

Rekordowym zainteresowaniem cieszył się wśród startupów nabór do KPT ScaleUP, największego w Polsce akceleratora Przemysłu 4.0. Chęć rozwoju swojej innowacyjnej technologii, otrzymania dotacji 200 000 złotych oraz półrocznej współpracy z industrialnymi liderami wyraziły 172 młode spółki.

Prowadzony przez Krakowski Park Technologiczny akcelerator KPT ScaleUP już po raz piąty w swojej historii uruchomił nabór wniosków. Przez blisko miesiąc startupy z ofertą dla Przemysłu 4.0 mogły zgłaszać się do sześciomiesięcznego programu wsparcia. Młode firmy wykazały się wielkim zainteresowaniem, czego dowodem najwyższa w dorobku KPT ScaleUP liczba zgłoszeń – 172 aplikacje. Kluczem do sukcesu będzie trafienie w oczekiwania partnerów przemysłowych akceleratora. To trzynaście renomowanych firm, które będą w ramach akceleracji pracować z wybranymi startupami, wspólnie dopracowując innowacyjne produkty czy usługi.

Teraz, gdy wszystkie formularze aplikacyjne trafiły już do zespołu KPT ScaleUP, przyszedł czas na ich ocenę merytoryczną. Każdy z nadesłanych wniosków zostanie szczegółowo przeczytany oraz przeanalizowany pod kątem zgodności z wyzwaniami technologicznymi, zdefiniowanymi przez przemysłowych partnerów akceleratora. Autorzy najlepszych wniosków zostaną zaproszeni do udziału w pogłębionych wywiadach. Porozmawiają wówczas bezpośrednio z przedstawicielami industrialnych liderów oraz samym zespołem KPT ScaleUP. Celem takich rozmów będzie dowiedzenie się jak najwięcej o nowatorskich rozwiązaniach opracowanych dla Przemysłu 4.0.

Po wywiadach przyjdzie czas na Selection Days, czyli ostatnią prostą przed ogłoszeniem pełnego składu piątej edycji akceleracji z KPT ScaleUP. Selection Days to spotkanie w siedzibie Krakowskiego Parku Technologicznego, dokąd przyjedzie kilkanaście zaproszonych startupów oraz przedstawiciele akceleracyjnych partnerów. Na podstawie Selection Days podjęta zostanie finałowa decyzja: kogo zaprosić do półrocznej akceleracji.

Partnerami akceleratora w tej edycji zostały Grupa Tauron, Grupa Azoty, Lafarge Polska, Astor, Warbud, Werner Kenkel, Woodward, JMP Flowers, Aluprof, Grupa VOX, Velvet Care, Voxel i ES System.

Akcelerator KPT ScaleUP jest współfinansowany przez PARP z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-2020.KPT ScaleUP jest zarządzany przez Krakowski Park Technologiczny. KPT dysponuje pełną paletą narzędzi, dzięki którym klienci mogą rozwijać się lepiej i szybciej. Zbudowany przez KPT ekosystem liczy około 350 przedsiębiorstw, które przy wsparciu Parku mogą rozwijać się w optymalnych warunkach.

Źródło: Krakowski Park Technologiczny

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę