Rozwiązania Jungheinrich dla Data Modul

Rozwiązania Jungheinrich dla Data Modul Jungheinrich

Data Modul jest jednym z wiodących światowych dostawców ekranów przemysłowych, rozwiązań dotykowych oraz wbudowanych systemów. Dzięki nowoczesnym technologiom i metodom produkcji jest w stanie realizować na najwyższym poziomie indywidualne rozwiązania dla międzynarodowych klientów.

Data Modul posiada cztery zakłady produkcyjne o łącznej powierzchni 45000 m2 i zatrudnia około 500 pracowników na całym świecie.Jeden z głównych zakładów zlokalizowany jest w Lublinie. Powierzchnia produkcyjna zajmuje 4000 m2, zaś magazyn 12000 m2 z 7300 miejscami paletowymi.

Początki współpracy z firmą Jungheinrich sięgają ponad 15 lat wstecz, kiedy grupa Data Modul postanowiła zrealizować wspólnie pierwsze projekty na rodzinnym rynku w Niemczech.

Firma Data Modul była jednym z pierwszych klientów na Lubelszczyźnie, który zdecydował się na wyposażenie całego swojego magazynu w baterie litowo-jonowe. Obiekt został wyposażony także w wózki widłowe Jungheinrich do szerokich i wąskich korytarzy oraz regały magazynowe. Pracują tu wózki systemowe EKX 412 z prowadzeniem indukcyjnym i wózki wysokiego składowania ETV 214 z nawigacją magazynową. Dzięki niej możliwe jest wykonywanie operacji magazynowych nawet do 25% szybciej w porównaniu do pojazdów bez tego systemu. Pracę w magazynie wspiera także wózek podnośnikowy ERC 214 wraz z ciągnikiem EZS 350 z przyczepami, który realizuje zadania pomiędzy częścią produkcyjną, a magazynową.

Magazyn wysokiego składowania wyposażony został w regały o wysokości 8,7 m, system przepływowy Carton Flow, a także regały windowe LRK do dynamicznego składowania artykułów drobnych.

Korzystając z dobrych doświadczeń na niemieckim rynku, klient zdecydował się wyposażyć obiekt w system Jungheinrich WMS, który zdecydowanie zoptymalizował procesy w magazynie.

Źródło: Jungheinrich

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

MM Magazyn Przemysłowy 7-8/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę