Rozwiązania z zakresu robotyki od SEW-Eurodrive

Rozwiązania z zakresu robotyki od SEW-Eurodrive SEW-Eurodrive

W technologii automatyzacji handling produktów stanowi ważny element łańcucha procesów. Załadunek i rozładunek bezpośrednio wpływają na czas cyklu maszyny. Profile ruchów muszą być zarówno szybkie i precyzyjne, jak również delikatne dla produktu oraz mechaniki.

Do typowych zastosowań realizowanych przez roboty SEW-Eurodrive należą pick-and-place, paletyzacja i układanie w stosy, transport i przekazywanie, jak również pakowanie. Rozwiązania w zakresie robotów idealnie nadają się również do procesów związanych z uszlachetnianiem produktów, takich jak dekorowanie żywności czy również przetwarzanie na bieżąco (on the fly). Oprócz najwyższych wymagań dotyczących dynamiki, handling produktu powinien odbywać się w sposób jak najdelikatniejszy. Jednocześnie proces jest stabilny tylko wtedy, gdy materiały są obrabiane z wysoką precyzją i powtarzalnością.

Powiązane firmy

SEW-Eurodrive Polska Sp. z o.o.

Na przykład na potrzeby tego typu obszarów zastosowań eksperci  opracowali odpowiednie moduły oprogramowania Movikit Robotics. Aby móc realizować instalacje o tak złożonych i szybkich sekwencjach ruchu, dodatkowo dostępny jest zestaw kinematyki manipulatorów równoległych. Razem tworzą one idealną platformę rozwiązań, dzięki której można realizować tory ruchu równie łatwo i optymalnie jak ruch na pojedynczej osi.

Movikit Robotics oraz dodatki

Moduł oprogramowania Movikit Robotics to podstawowe oprogramowanie do sterowania robotem. Zapewnia szeroki zakres parametryzowalnych modeli kinematycznych. Wszechstronne standardowe funkcjonalności zawarte w oprogramowaniu podstawowym można rozszerzyć o liczne moduły dodatkowe i dodać tym samym funkcje specjalistyczne.

Kinematyka, HMI oraz automatyzacja

Standardowy moduł oprogramowania Movikit Robotics umożliwia sterowanie uniwersalnymi kinematykami robota i zapewnia prostotę oraz oszczędność czasu. Obsługa realizowana jest przy tym za pośrednictwem Movikit RobotMonitor, poprzez standardowy lub elastycznie konfigurowany interfejs danych procesowych albo z poziomu programu IEC.

>>Zobacz więcej o rozwiązaniach robotyki w ofercie SEW-Eurodrive<<

Źródło:SEW-Eurodrive

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

MM Magazyn Przemysłowy 5-6/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę