Rozwiązanie Site Manager z serii RT1

Rozwiązanie Site Manager z serii RT1 Omron

Firma Omron rozszerzyła ofertę rozwiązań w zakresie automatyki przemysłowej o serię RT1 zapewniającą zdalny dostęp. Kompleksowe rozwiązanie umożliwia zdalne wykonywanie konserwacji naprawczych, bez konieczności prowadzenia kosztownych i czasochłonnych wizyt w zakładzie. Dzięki opcji zdalnego dostępu użytkownicy mogą przeglądać i obsługiwać interfejsy, przeprowadzać diagnostykę sprzętu, a także instalować aktualizacje.

Seria RT1 firmy Omron, oparta na technologii firmy Secomea, obejmuje oprogramowanie i komponenty sprzętowe niezbędne do zapewnienia wydajnej, łatwej i bezpiecznej konserwacji zdalnej. Rozwiązanie umożliwiające dostęp online uzupełnia ofertę technologii z zakresu automatyki przemysłowej firmy Omron pozwala znacznie wydłużyć czas pracy bez przestojów, a także ograniczyć liczbę niezbędnych wizyt w zakładzie.

Powiązane firmy

Grafika

Celem firmy Omron jest oferowanie klientom kompleksowych usług dla każdego aspektu architektury procesu produkcji. Platforma automatyki firmy Omron została teraz rozszerzona o rozwiązanie umożliwiające zdalny dostęp, aby zapewnić klientom możliwość rozwiązywania na odległość wszelkich problemów, które mogą wystąpić w zakładach produkcyjnych działających przez całą dobę. Zdalny dostęp może wpłynąć na znaczne ograniczenie kosztów związanych między innymi z transportem, a także zmniejszenie emisji CO2 wynikających z diagnostyki i konserwacji maszyn.

Główne cechy i zalety serii RT1 to: montowany na szynie DIN gateway, który można umieścić w panelach sterowania maszyn, aby zyskać możliwość zdalnego dostępu na żądanie w czasie rzeczywistym na potrzeby diagnostyki sprzętu, wbudowana zapora z certyfikatem bezpieczeństwa, rozwiązywanie problemów i zdalne programowanie gamy rozwiązań z zakresu automatyki firmy Omron, gotowe do obsługi urządzenie, które skraca czas reakcji, zmniejsza ryzyko wystąpienia sytuacji awaryjnych, pozwala odciążyć inżynierów oraz maksymalizuje dostępność i wydajność maszyn, a także minimalizacja negatywnego wpływu na środowisko naturalne i zapewnienie bardziej zrównoważonego rozwoju dzięki ograniczeniu konieczności obecności w zakładzie w celu przeprowadzenia konserwacji.

Źródło: Omron

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę