Skaner 3D SMARTTECH3D Robotized już w sprzedaży

Skaner 3D SMARTTECH3D Robotized Smarttech

SMARTTECH3D Robotized to rozwiązanie, które zapewnia cyfryzację i optymalizację procesów w przedsiębiorstwie, a jednocześnie dostarcza efektywnych narzędzi do komunikacji pomiędzy różnymi grupami użytkowników, jak np. inżynierowie, kadra zarządzająca czy poddostawcy.

SMARTTECH3D Robotized to gotowy do pracy ekosystem stworzony w celu automatyzacji procesu kontroli jakości oraz inżynierii odwrotnej. Urządzenie pozwala na wykorzystanie wszystkich zalet ramienia robotycznego i wysokorozdzielczej głowicy skanującej o detektorze 20MP do bezobsługowej realizacji zaprojektowanego procesu pomiaru. Dzięki wyeliminowaniu czynnika ludzkiego otrzymujemy powtarzalne pomiary o najwyższej jakości, które mogą być realizowane przez szeregowych pracowników po krótkim przeszkoleniu. System nie tylko umożliwia automatyzację tworzenia modeli 3D, ale również samodzielnie przygotuje raport kontrolny w formacie PDF i wyświetli mapę odchyłek od wzorcowego modelu CAD bezpośrednio na obiekcie mierzonym. 

System o takiej funkcjonalności stanowi uniwersalne rozwiązanie zarówno dla branży przemysłowej, jak i archeologicznej czy przyrodniczej.

Typowe zastosowania:

  • kolorowe modele 3D;
  • inżynieria odwrotna;
  • kontrola jakości;
  • cyfrowy magazyn danych;
  • druk 3D.

Głowica skanująca z ramieniem robotycznym KUKA

SMARTTECH3D Robotized występuje w trzech modelach, które różnią się objętością roboczą. Każdy z modeli wyposażony jest w lekką głowicę skanująca ze stereoskopowym układem kamer o rozdzielczości 20MP, ramię robotyczne KUKA, stację roboczą, stolik obrotowy oraz zaawansowane oprogramowanie SMARTTECH3dmeasure z modułem robotycznym.

Automatyczny proces kalibracji

Cały system SMARTTECH3D ROBOTIZED zaprojektowany został tak, aby maksymalnie zautomatyzować wszystkie procesy i zminimalizować ryzyko popełnienia błędu przez człowieka. Automatyzacja procesu kalibracji daje użytkownikowi gwarancje uzyskania deklarowanej przez producenta dokładności pomiarowej bez względu na doświadczenie osoby obsługującej. Zwiększa to niezawodność całego systemu i pozwala w łatwy sposób zintegrować go z systemami jakości obowiązującymi w danej organizacji.

kalibracja skanera 3D

Precyzyjna kontrola jakości i inżynieria odwrotna

Stanowiskiem pomiarowym zarządza oprogramowanie SMARTTECH3Dmeasure zainstalowane na wydajnej stacji roboczej. To dedykowane oprogramowanie steruje całym procesem pomiarowym, zaczynając od kontroli parametrów pracy systemu, a kończąc na zapisaniu gotowego modelu 3D lub raportu kontrolnego w wyznaczonym miejscu.

Aplikacja, poza sterowaniem procesem pomiarowym, pozwala na przeprowadzenie szeregu procesów, m.in. zmiany chmury punktów w siatkę trójkątów oraz edycje uzyskanego modelu jak łatanie dziur, wygładzanie czy zamykanie modelu. Ponadto oprogramowanie posiada dodatkowy moduł automatycznej kontroli jakości. Jej wynikiem może być kolorowa chmura punktów z adnotacjami pass/fail w konkretnym punkcie.

Łatwy w obsłudze interfejs pozwala na samodzielne tworzenie planów pomiarowych oraz ścieżki obróbki danych w zależności od potrzeb użytkownika. Dzięki temu stanowisko może być z łatwością wykorzystywane zarówno do inżynierii odwrotnej, jak i kontroli jakości, zwiększając tym samym możliwości wykorzystania go i redukując konieczność zakupu dwóch niezależnych urządzeń.

skaner 3D na ramieniu robotycznym

W każdym zestawie SMARTTECH3D Robotized znajduje się:
– głowica skanująca ze stereoskopowym układem kamer o rozdzielczości 20 Mpix;
– ramię robotyczne KUKA;
– stolik obrotowy;
– stacja robocza wraz z panelem sterowania;
– monitor;
– zintegrowany system do kalibracji głowicy pomiarowej;
– oprogramowanie SMARTTECH3Dmeasure.

Źródło: Smarttech

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

MM Magazyn Przemysłowy 5-6/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę