Sutton Tools z maszynami ANCA

ANCA
Reklama
Reklama

Firma Sutton Tools, największy australijski producent narzędzi skrawających, zwiększyła swój udział w konkurencyjnym przemyśle lotniczym poprzez produkcję wysokiej jakości narzędzi z użyciem maszyn ANCA MX7 z technologią silników liniowych.

Aby zaznaczyć swoją obecność na rynku lotniczym, firma Sutton Tools musiała wyznaczyć nowe standardy oczekiwań w odniesieniu do urządzeń obróbczych w tej branży.

Reklama

– Skupiając się na usprawnieniu wykończenia powierzchni oraz wykorzystując możliwości silnika liniowego, stworzyliśmy narzędzia zapewniające klientom znaczny wzrost produktywności – powiedział Jeff Boyd, kierownik ds. eksportu w Sutton Tools. – Nasz zespół jest w stanie konsekwentnie uzyskiwać dłuższą żywotność narzędzi i krótszy czas cyklu w obróbce pewnych bardzo twardych materiałów, jak np. tytan, co jest doskonałym wynikiem. Z naszą nową maszyną MX z silnikiem liniowym zobaczyliśmy znaczą poprawę w wykończeniu powierzchni narzędzi skrawających. Osiągnęliśmy to dzięki porzuceniu tradycyjnego rozwiązania opartego na napędzie śruby kulowej na rzecz silników liniowych. Dokonaliśmy bezpośredniego porównania tych dwóch opcji, ponieważ dysponujemy szlifierkami ANCA o napędzie śrub kulowych, eksperymentowaliśmy również z tarczami szlifierskimi o różnej ziarnistości i z różnymi parametrami szlifowania. Dzięki temu mamy pewność uzyskiwania najlepszych możliwych wyników.

– Lepsze wykończenie powierzchni to również lepsze przyleganie powłoki i stabilna praca narzędzia skrawającego, co jest istotne dla naszych klientów. Stabilna praca narzędzi jest istotna, ponieważ oznacza, że klienci mogą z dużą dokładnością przewidywać czas produkcji oraz redukować przestoje maszyn. Bardzo ułatwia im to życie!

– Pewna francuska firma zaopatrywała się w produkty konkurencji. Dla nas była to okazja, aby stworzyć lepszy produkt i przekonać ich do skorzystania z naszych usług. Po zbadaniu chropowatości powierzchni narzędzia uznaliśmy, że silnik liniowy pozwoli uzyskać lepszą dokładność wykończenia. Przeprowadziliśmy kilka testów i okazało się, że tak rzeczywiście jest: otrzymaliśmy narzędzie o lepszych parametrach, pozwalające klientom uzyskać lepsze wyniki. Do weryfikacji naszych metod szlifowania wykorzystujemy technologię optycznego skanowania 3d, która umożliwia pomiar chropowatości powierzchni natarcia oraz kąta natarcia narzędzia. Oznacza to, że możemy zwiększyć nasze standardy jakości tak, aby uzyskać najwyższy poziom dokładności w branży – kończy Boyd.

Powiązane firmy

Reklama

Firma ANCA jest znana w branży ze swoich szlifierek, do których włączyła technologię silników liniowych LinX opracowaną przez spółkę siostrę ANCA Motion. Narzędzia szlifowane z użyciem silników liniowych konsekwentnie uzyskują wysoką jakość krawędzi tnącej i wykończenia powierzchni.

Cylindryczne silniki liniowe LinX zapewniają brak utraty naprężenia wstępnego lub sztywności podczas szlifowania, eliminowane są błędy odwracania i można uzyskać wyższą dokładność formowania dzięki stosowanemu algorytmowi sterowania ANCA.

Źródło: ANCA

Reklama

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama