System Prodvisor do wydajniejszej produkcji

System Prodvisor do wydajniejszej produkcji Zutomtech

Czwarta rewolucja przemysłowa stawia na rozwój sieci i optymalizację procesów w zakładach produkcyjnych. Znaczny wzrost wydajności jest możliwy dzięki nowoczesnym narzędziom IT, których dobrym przykładem jest polski Prodvisor – inteligentny brygadzista, logistyk i analityk w jednym.

Prodvisor to autorski system firmy technologicznej Zutomtech ze Śląska. Jego rola w zakładach przemysłowych polega na kompleksowym zarządzaniu produkcją tak, aby znacznie zmniejszyć liczbę czynności organizacyjnych wykonywanych każdego dnia. W efekcie udaje się zaoszczędzić cenny czas zarówno po stronie kadry kierowniczej, jak i pracowników produkcyjnych. Uproszczenie procesów przy jednoczesnym podniesieniu ich efektywności przynosi wymierne rezultaty, zwłaszcza w przypadku produkcji jednostkowej.

Wskazane narzędzie jest przykładem systemu określanego mianem inteligentnej fabryki (smart factory). Pozwala wprowadzić zakład produkcyjny w realia czwartej rewolucji przemysłowej, czyli tzw. Przemysłu 4.0. W inteligentnej fabryce procesy produkcyjne i logistyczne w dużym stopniu same się organizują i optymalizują, nawet jeśli obsługiwane są przez ludzi. Jak deklarują jego twórcy, wdrożenie systemu Prodvisor przekłada się na co najmniej 20-procentowy wzrost wydajności pracy w zakładzie.

Prodvisor pozwala również odciążyć osoby na stanowiskach kierowniczych, wyręczając je w takich czynnościach jak: przydzielanie zleceń, zamawianie towaru, kontrola postępu prac, analiza danych czy raportowanie. Program wspiera także właścicieli i głównych przełożonych w podejmowaniu kluczowych decyzji, a kolejne wdrożenia powodują jeszcze większe wzrosty wydajności za sprawą coraz dokładniejszego dopasowania funkcji systemu do potrzeb danego przedsiębiorstwa.

Źródło: Zutomtech

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

Zobacz również

MM Magazyn Przemysłowy 5-6/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę