Targi wire 2018 oraz Tube 2018 z rekordową liczbą zleceń

Dusseldorf Messe
Reklama
Reklama

Globalny wzrost inwestycji w infrastrukturę, branżę samochodową, przemysł energetyczny, w projekty energii odnawialnej, rurociągi gazowe i naftowe przekłada się pozytywnie na branżę drutów, kabli i rur. Potwierdzeniem tych pozytywnych trendów była też tegoroczna edycja międzynarodowych targów wire oraz Tube, które odbyły się w dniach 16–20 kwietnia 2018 w Düsseldorfie.

Przetwórstwo stali i metalu zalicza się w Niemczech do dziesięciu największych gałęzi przemysłu. W dziedzinie tej działają głównie średnie przedsiębiorstwa, a sama gałąź jest bardzo innowacyjna. Duże koncerny szukają nowych dróg, stosują cyfrowe procesy optymalizacji i na nowo określają swoje krajowe i zagraniczne drogi zbytu.

Nam, organizatorom targów, po raz kolejny udało się zaoferować branży drutu, kabli i rur światową platformę jako podstawę biznesu – nie ukrywał swego zadowolenia po pięciu zakończonych sukcesem dniach targów Joachim Schäfer, managing director firmy Messe Düsseldorf GmbH.

Liczba zamówień u producentów dóbr inwestycyjnych takich jak maszyny, urządzenia i pojazdy bije rekordy, a gospodarka niemiecka korzysta na tej pozytywnej koniunkturze światowej. Ponad 71 500 odwiedzających (2016 rok: 69 500) pochodzących ze 134 krajów pojawiło się w ciągu pięciu dni targów w Düsseldorfie. Na wiodących, światowych targach wire – międzynarodowych targach specjalistycznych drutu i kabla oraz na targach Tube – międzynarodowych targach rur odwiedzający uzyskali informacje o innowacjach w branży i zawarli liczne transakcje. Łącznie 2683 przedsiębiorstwa z 67 krajów zaprezentowało swoje nowości technologiczne w 16 halach targowych na powierzchni ponad 117 000 m2. To o około 7 000 m2 więcej niż podczas poprzednich targów w roku 2016.

Udział w obydwu międzynarodowych targach stanowiących wiodącą światową platformę komunikacji i biznesu jest koniecznością dla wszystkich graczy w branży. Przemysł stali i metali nieżelaznych zawsze był wiarygodnym wskaźnikiem dla pozostałych gałęzi przemysłu – jeżeli w tej dziedzinie wszystko gra, oznacza, że korzysta również cała gospodarka.

Reklama

Targi wire 2018
W halach 9–16 zaprezentowano maszyny do produkcji drutu i kabla, wystawiały się firmy zajmujące się handlem tymi materiałami i przedstawiono technologie włókien szklanych, spawarki, techniki produkcji sprężyn, technologie łączenia i mocowania oraz China Pavillon meet china's expertise. 1 442 wystawców z 53 państw na powierzchni 65.000 m2 zaprezentowało swoje innowacyjne produkty.

Większość wystawców na targach wire pochodziła z państw charakteryzujących się dużą produkcją: z Włoch, Niemiec, Turcji, Wielkiej Brytanii, Francji, Hiszpanii, Austrii, Holandii i Szwajcarii. Ponadto na targach zjawiło się wielu przedstawicieli państw zza oceanu: ze Stanów Zjednoczonych, Indii, Tajwanu, Korei Południowej i Chin.

Targi wire i Tube w Düsseldorfie również w tym roku udowodniły, że są najważniejszą imprezą branżową na świecie – wyrażał swoje zadowolenie dr inż. Uwe-Peter Weigmann, prezes i rzecznik WAFIOS. – Za każdym razem jestem pod ogromnym wrażeniem tego, jak wydarzenia te przyciągają nad Ren publiczność i klientów z całego świata. Z punktu widzenia WAFIOS możemy stwierdzić, że odbyliśmy wiele interesujących, konkretnych rozmów projektowych i zawarliśmy liczne transakcje. Cieszymy się na ponowne spotkanie w roku 2020.

Reklama

Targi Tube 2018
Oferta targów Tube 2018 obejmowała surowce, produkcję i przetwarzanie rur, akcesoria do rurociągów, handel rurami, techniki obróbki, profile, Plastic Tubes, maszyny i instalacje oraz China Pavillon meet china`s expertise. Targi Tube zajmowały hale 3 - 7a, 7.0 oraz 16 – 18, czyli ponad 52 000 m2 powierzchni wystawienniczej. Na targach zaprezentowało się 1 241 przedsiębiorstw z 57 państw.

Bernhard Kleinermann, rzecznik prasowy firmy Salzgitter, podkreślał międzynarodowe znaczenie targów Tube: – Koncern Salzgitter pod hasłem "Mannesmann. Rura." zaprezentował na targach Tube 2018 swoje międzynarodowe działania w zakresie rur. Pozytywny odbiór oraz intensywne rozmowy z klientami oraz krajowymi i zagranicznymi partnerami pokazały, że targi są najważniejszą platformą komunikacji w branży rur stalowych. Obszar Mannesmann ze swoimi tradycyjnymi markami również za dwa lata będzie ważnym wystawcą na targach.

Na targach Tube pojawili się wystawcy z silnie reprezentowanych: Włoch, Niemiec, Turcji, Hiszpanii, Holandii, Wielkiej Brytanii, Szwajcarii, Austrii i Francji. Zza oceanu największa ilość wystawców przybyła ze Stanów Zjednoczonych, Chin, Indii, Korei Południowej i Tajwanu.

Podsumowanie pięciu dni
Umiędzynarodowienie oraz profesjonalizm to cechy wyróżniające odwiedzających targi wire 2018 oraz Tube 2018. Pozytywnie rokujące kontakty z klientami i perspektywy przyszłych transakcji wpływały na atmosferę przy stoiskach. Ponad 50% odwiedzających na obydwu imprezach targowych przyjechało do Düsseldorfu z konkretnymi zamiarami inwestycyjnymi. 70% z nich to kadra kierownicza podejmująca konkretne decyzje.

Specjaliści odwiedzający targi wire 2018 interesowali się przede wszystkim maszynami do przetwarzania i wytwarzania drutu i kabla, stali prętowej i taśm, narzędziami technologii procesów przetwórczych oraz maszynami, urządzeniami, narzędziami i surowcami oraz materiałami pomocniczymi. Obróbka plastyczna i produkcja sprężyn również cieszyły się dużym zainteresowaniem. 20% ankietowanych przyciągnęły na targi produkty końcowe. Rury i osprzęt, surowce, maszyny do produkcji, przetwarzania i obróbki rur, profili oraz handel różnego rodzaju rurami to elementy targów Tube 2018, które cieszyły się największym zainteresowaniem wśród odwiedzających.

Odwiedzający bardzo pozytywnie ocenili przebieg obydwu imprez targowych. W ciągu pięciu dni targi odwiedziło ponad 71 500 osób pochodzących ze 134 państw. 70% osób to goście zagraniczni, z czego 1/3 przybyła do Düsseldorfu zza oceanu. 55% odwiedzających znalazła nowych dostawców.

Kolejna edycja targów wire i Tube – ponownie razem – odbędzie się w Düsseldorfie w dniach 30 marca - 3 kwietnia 2020.

Źródło: Messe Düsseldorf

Reklama

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama