Tysiąc wózków widłowych Jungheinrich ETV 216i w dwa lata

Tysiąc wózków widłowych Jungheinrich ETV 216i w dwa lata Jungheinrich

Dwa lata od światowej premiery z linii montażowej zszedł już tysięczny egzemplarz wózka widłowego wysokiego składowania Jungheinrich ETV 216i.

Liczne zmiany konstrukcyjne w porównaniu do poprzednich wózków marki Jungheinrich sprawiły, że wózek ETV 216i cieszy się sporą popularnością klientów na całym świecie. Do najważniejszych zmian należy zaliczyć zastąpienie akumulatora kwasowo-ołowiowego kompaktową baterią litowo-jonową, co pozwoliło zwiększyć przestrzeń dla operatora. Dzięki temu kierujący pojazdem ma więcej miejsca, swobodę ruchów i lepszą widoczność. Kompaktowe wymiary urządzenia sprawiają ponadto, że podczas manewrowania w korytarzach magazynowych wózek ETV 216i jest dużo bardziej zwrotny. Wszystkie te elementy przekładają się także na zwiększenie bezpieczeństwa pracy.

Powiązane firmy

Dodatkowo mniejsze zużycie energii, dłuższa żywotność akumulatora, większa wydajność pracy oraz bezobsługowość zmniejszają koszty eksploatacyjne. Dzięki szybszemu wykonywaniu operacji magazynowych wpływają także na skrócenie czasu realizowania zamówień, a więc na zadowolenie klienta końcowego. Krótkie okresy ładowania umożliwiają całodobową pracę wózkami. ETV 216i składują ładunki o masie do 1600 kg na wysokości do 10,7 metra.

Dzięki ETV 216i komfort pracy operatora jest wyższy niż kiedykolwiek wcześniej. Urządzenie oferuje więcej miejsca na ręce i nogi, a dzięki wyżej usytuowanemu fotelowi lepszą kontrolę otoczenia – powiedział Gianfranco Virgillo, kierownik magazynu Penny we Włoszech, gdzie trafił tysięczny egzemplarz wózka Jungheinrich ETV 216i.

Źródło: Jungheinrich

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę