Wybraliśmy Seron, bo... wywiad z Kuchinox

Wybraliśmy Seron, bo... wywiad z Kuchinox Seron

– Wieloletnia praca nauczyła nas, jak istotna jest jakość oferowanych produktów. Jesteśmy zdania, że siła tkwi w szczegółach. Niezależnie od tego, czy to cała armatura kuchenna lub łazienkowa, czy jedynie niewielkie szyldy na drzwi, każdy produkt wykonany jest z największą starannością. Tym, co każdy powinien o nas wiedzieć, jest fakt, że… jesteśmy naprawdę dobrzy w tym, co robimy!

Kuchinox to marka z 25-letnią tradycją związaną z wyposażaniem kuchni i łazienek. Produkty oznaczone logo tej marki możemy znaleźć w najpopularniejszych marketach budowlanych, choć duża część produktów tworzona jest dla innych marek europejskich na zasadzie OEM. Koncepcje wzornicze opracowywane są przez zespół projektantów współpracujących z Kuchinox, jednak producent oferuje także wykonawstwo koncepcji klienta.

Co jest największym wyzwaniem w branży, w której Państwo działają?

Śledzenie trendów wzornictwa europejskiego oraz wprowadzanie nowych modeli elementów wyposażenia wnętrz wymaga od naszego zespołu ciągłego zaangażowania. Jest to pracochłonne zadanie, lecz umożliwia nam realizowanie pasji polegającej na łączeniu funkcjonalności z designem. Za cel stawiamy sobie wyznaczanie trendów, które trafią w gusta odbiorców krajowych i zagranicznych.

Nieustanne dążenie do perfekcji poprzez wdrażanie i rozwój stosowanych technologii zaowocowało stworzeniem nowoczesnego parku maszynowego fabryki zlewozmywaków granitowych. Kreatywny i doświadczony zespół jaki tworzy firmę Kuchinox już od pierwszych dni funkcjonowania fabryki, uruchomił produkcję zlewozmywaków i umywalek. Wyposażając swoją fabrykę, postawili Państwo najpierw na jedną obrabiarkę marki Seron. Dlaczego wybór padł właśnie na tego producenta?

Znaliśmy firmę Seron już wcześniej i mieliśmy o niej dobrą opinię. Wiedzieliśmy, czym się zajmuje, i mieliśmy nadzieję, że podejmie się zbudować maszyny zgodnie z naszą koncepcją. Gdy podjęliśmy rozmowy, konstruktorzy Seron opracowali rozwiązania odpowiadające naszym potrzebom i oczekiwaniom. Pierwsza maszyna zasiliła park maszynowy w Buku koło Poznania. Nie całe pół roku później, zamówiliśmy dwie kolejne, z czego jedna dołączyła do poprzedniej, a druga została zaimplementowana w oddziale na Bałkanach.

Pod jakim względem urządzenia te różniły się od standardowych rozwiązań Seron?

Obrabiarka została wyposażona w indywidualnie konfigurowany system chwytaków próżniowych wraz z zestawem baz pozycjonujących. Wyzwaniem był także fakt, że granit podczas obróbki powoduje wysokie zapylenie. Ze względu na rodzaj używanych narzędzi nie było możliwości montażu tradycyjnej stopy odciągowej przy wrzecionie, dlatego konieczne było zbudowanie specjalnego systemu odpylania.

Jak oceniają Państwo użytkowanie tych maszyn?

Jesteśmy bardzo zadowoleni, że udało nam się zautomatyzować proces produkcyjny. Obrabiarki znacząco wpłynęły na wzrost wydajności produkcji. Poza tym są intuicyjne w obsłudze. Współpraca z firmą Seron układa się pozytywnie zarówno w kwestii jakości dostarczanych produktów jak i posprzedażowej obsługi technicznej, dlatego uwzględniamy tego dostawcę w planach dalszej rozbudowy parku maszynowego.

Źródło: Seron

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

MM Magazyn Przemysłowy 5-6/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę