Zespół naukowców z trzech gdańskich uczelni prowadzi prace nad hydrożelowym opatrunkiem na skórę, wykorzystując nowoczesną technologię sferycznego druku 3D.
Zarówno maszyny obróbcze, jak i narzędzia skrawające, w tym dobór materiałów narzędziowych, podlegają ciągłemu rozwojowi, by sprostać rosnącym wymaganiom rynku i nowym wyzwaniom, takim jak obróbka innowacyjnych materiałów.
Rocket Lab rewolucjonizuje przemysł kosmiczny, tworząc Neutrona – największą na świecie rakietę wykonaną w całości z kompozytów. To prawdziwy przełom w budowie rakiet, ponieważ wcześniej setki warstw włókna węglowego układano ręcznie przez wiele tygodni.
„Prasowanie z modulacją prędkości” pozwala tworzyć obiekty drukowane w 3D o różnych kolorach i fakturach przy użyciu tylko jednego materiału.
Globalny przemysł motoryzacyjny szybko wdraża innowacyjne technologie, od robotyki po integrację sztucznej inteligencji (AI) i uczenia maszynowego, w ramach ewolucji Przemysłu 4.0.
Naukowcy opracowali nowy "atrament", który umożliwia drukowanie 3D obiektów z drewna. Materiał ten może zmniejszyć ilość drewna marnowanego podczas wytwarzania różnych produktów.
Niedawno opracowany system może zrewolucjonizować świat druku 3D, usprawniając wdrażanie nowych nośników druku.
INTER-PLAST, renomowany dystrybutor w branży maszyn przemysłowych od 1995 r., prezentuje swoją ofertę na tegorocznych targach branżowych STOM 2024 na stoisku D-05 (hala D).
igus wspiera projekt technologii medycznej na Uniwersytecie Nauk Stosowanych w Trewirze za pomocą bezsmarowych, miniaturowych systemów prowadzących
Chociaż coraz więcej urządzeń jest opracowywanych do użytku na lub w naszych ciałach, takie urządzenia zwykle nie są zbyt "podobne do ciała". Nowa żywica do druku 3D może to zmienić, umożliwiając zmienną sztywność pojedynczych obiektów.
Chociaż istnieje kilka metod drukowania 3D metalowych obiektów, wszystkie z nich wymagają zastosowania ciepła - co nie sprzyja między innymi produkcji niektórych wrażliwych na ciepło elementów elektronicznych. Nowy żel może być jednak wykorzystywany do drukowania takich przedmiotów w temperaturze pokojowej.
Różne rodzaje metalu mają różne właściwości, więc ich połączenie może skutkować przedmiotami, które przewyższają te wykonane z jednego metalu. Nowa technika pozwala na łączenie przez drukarki 3D, szybciej i łatwiej niż kiedykolwiek wcześniej.
Wytwarzanie przyrostowe (często utożsamiane z drukiem 3D) i formowanie wtryskowe często są postrzegane jako konkurencyjne technologie, które służą do przetwarzania tworzyw sztucznych. Tymczasem możliwe jest stosowanie obu tych metod w sposób komplementarny, a nie wzajemnie się wykluczający. Szybkie przestawianie się z jednej technologii na drugą, zależnie od bieżących wymagań rynkowych, może znacznie zwiększyć elastyczność przedsiębiorstwa.
Promowanie rozwoju młodych talentów stanowi integralną część filozofii firmy norelem. Po raz kolejny demonstrują to dwa bieżące projekty studenckie: FiberFusion (drukowanie 3D polimerów wzmacnianych włóknami) i Hyperloop (rozwój systemu transportu o dużej prędkości), które firma norelem wspiera, dostarczając liczne komponenty standardowe.
Druk 3D zrewolucjonizował proces produkcyjny w wielu branżach. Dzięki niemu precyzyjne tworzenie detali stało się znacznie łatwiejsze i szybsze. Nowa technologia rozwija się coraz szybciej i oferuje coraz więcej możliwości. Drukarki 3D wymagają zastosowania standardowych elementów maszyn.
Chcesz otrzymać nasze czasopismo?