Już od 8 do 10 kwietnia 2025 roku Targi Kielce ponownie staną się centrum branży gazowniczej za sprawą Targów Techniki Gazowniczej EXPO-GAS.
Rockfin i Siemens Energy podpisały umowę o współpracy przy wdrażaniu układów ORC (Organic Rankine Cycle) stanowiących kluczowe rozwiązanie wspierające dekarbonizację i efektywne wykorzystanie energii cieplnej przez przedsiębiorstwa.
Po miesiącach przygotowań 11 statków ruszyło na morze by rozpocząć budowę fundamentów pierwszej farmy wiatrowej na polskich wodach Bałtyku. W ramach prowadzonych prac zainstalowano już 2 z 78 monopali – 100-metrowych konstrukcji, na których zainstalowane będą turbiny wiatrowe o mocy 15 MW.
Nowa identyfikacja wizualna podkreśla strategiczne ambicje firmy na światowym rynku. Od ponad 30 lat firma dostarcza innowacyjne rozwiązania dla przemysłu energetycznego, naftowego i gazowego oraz współpracuje z międzynarodowymi liderami branży realizując projekty na całym świecie.
Akumulatory mają kluczową rolę w ułatwianiu zwiększania skali odnawialnych źródeł energii w koszyku energetycznym i procesie elektryfikacji transportu w miarę przejścia od paliw kopalnych w kierunku czystszych technologii energetycznych.
Chiny, będące światowym liderem w produkcji energii wiatrowej, pobiły kolejny rekord, wprowadzając na rynek morską turbinę wiatrową o największej na świecie mocy i wydajności.
Wszystkie systemy Salvagnini charakteryzują się niskim, dostosowanym do bieżących potrzeb zużyciem energii. Mając na uwadze rosnące znaczenie zrównoważonego rozwoju, firma podjęła decyzję o jeszcze dokładniejszej ocenie ich efektywności energetycznej.
Ceny energii elektrycznej są dziś jedną z głównych pozycji kosztowych dla większości przedsiębiorstw przemysłowych, nie tylko należących do tzw. branż energochłonnych.
Inspirując się procesem fotosyntezy, naukowcy opracowali technologię pozwalającą na wykorzystanie energii słonecznej do przekształcania dwutlenku węgla i metanu – dwóch głównych gazów cieplarnianych – w wartościowe substancje chemiczne, które mogą znaleźć zastosowanie w produkcji paliw.
Blisko 25 tys. metrów powierzchni wystawienniczych, 171 wystawców z 19 krajów i ponad 11 tys. osób, które odwiedziły wydarzenie. Do tego 6 konferencji, 34 panele dyskusyjne i przeszło 90 prelegentów.
Naukowcy z Fraunhofer IWES opracowali mobilną platformę testową, która pozwala na realistyczne testy turbin wiatrowych w warunkach rzeczywistych, nawet na morzu. Dzięki temu łatwiej jest zweryfikować i certyfikować nowe technologie oraz przyspieszyć transformację energetyczną.
Jak zielone paliwa syntetyczne, takie jak e-metanol czy eSAF, mogą zastąpić paliwa kopalne, przyczyniając się do transformacji energetycznej i zwiększenia bezpieczeństwa energetycznego Polski i Europy?
Światowy producent turbin wiatrowych i gazowych, wybrał piec próżniowy Seco/Warwick przeznaczony do obróbki cieplnej ponadgabarytowych elementów konstrukcyjnych turbin gazowych.
Exide Technologies rewolucjonizuje branżę energetyczną dzięki swojemu niezachwianemu zaangażowaniu w innowacyjność i zrównoważony rozwój.
W obliczu rosnącego zapotrzebowania na stabilne i zrównoważone źródła energii przemysł coraz częściej sięga po innowacyjne technologie magazynowania energii.
Chcesz otrzymać nasze czasopismo?