Firma igus zaprezentuje na Targach Hanowerskich materiały niezawierające PTFE oraz kompletną serię prowadników kablowych wykonanych z materiałów pochodzących z recyklingu.
Amerykańska firma inżynierska wdraża roboty do odręcznego pisania wykorzystujące bezobsługową technologię liniową i śrubową firmy igus.
Tegoroczna edycja konkursu manus, organizowanego przez firmę igus, będzie rekordowa. Konkurs nagradza kreatywne wykorzystanie łożysk z tworzyw sztucznych w maszynach, systemach i pojazdach, z naciskiem na korzyści ekonomiczne, ekologiczne i społeczne.
Bezsmarowe prowadnice oraz napędy liniowe drylin od firmy igus zostały zaprojektowane zgodnie z wytycznymi EHEDG.
Firma igus prezentuje moduł obrotowy triflex TRM, który umożliwia niezawodny ruch obrotowy przewodów zasilania i przewodów do transmisji danych w gondolach do 1800°.
Jury pod przewodnictwem prof. dr inż. Holgera Hanselki, prezesa Fraunhofer-Gesellschaft, nominowało trzy firmy do prestiżowej nagrody HERMES AWARD 2025: igus, Schaeffler i Siemens. Zwycięzca zostanie ogłoszony podczas ceremonii otwarcia targów HANNOVER MESSE 30 marca 2025 r. Nagrodę wręczy Cem Özdemir, federalny minister edukacji i badań naukowych.
Aby zaoferować klientom bezpieczne i przejrzyste rozwiązanie dla szyn teleskopowych, firma igus opracowała nową wersję drylin NT-60 – szynę teleskopową wykonaną z aluminium, której materiał łożyska ślizgowego nie zawiera PTFE i około 100 innych związków PFAS.
Mobilne gniazdo zasilania brzegowego igus (iMSPO) umożliwiło opracowanie mobilnego systemu przyłączeniowego dla zasilania brzegowego, który można umieścić w dowolnym miejscu wzdłuż terminalu, w którym zacumowany jest statek.
Bezsmarowe łożyska polimerowe firmy igus zwiększają wydajność w browarze wytwarzającym piwo trapistów Chimay w Belgii.
Nowy materiał iglidur JPF uzupełnia szeroką gamę odpornych na zużycie łożysk polimerowych niezawierających PFAS i PTFE
Łatwy montaż i szybka amortyzacja – mobilny robot umożliwia nowym użytkownikom automatyzację procesów logistycznych w ekonomiczny sposób
O platformie RBTX.pl, jej głównych funkcjach, najważniejszych potrzebach, jakie zaspokaja, i zaletach z jej korzystania opowiada Radomir Ochocki, członek zarządu firmy igus, która jest twórcą tego innowacyjnego rozwiązania.
igus zdobywa renomowaną nagrodę Red Dot: Brands & Communication Design 2024 ("Marki i Projektowanie komunikacji") w dwóch kategoriach.
Firma igus oferuje skuteczne rozwiązanie problemów w postaci przewodów chainflex, które dzięki innowacyjnej technologii minimalizują ryzyko awarii, zapewniając niezawodną komunikację w środowisku przemysłowym.
Niewłaściwie dobrane przewody mogą prowadzić do awarii, przestojów, a w skrajnych przypadkach do zagrożeń dla bezpieczeństwa. Dlatego wybór odpowiednich kabli, takich jak igus chainflex, staje się kluczowy dla utrzymania wysokiej wydajności maszyn i ciągłości produkcji.
Chcesz otrzymać nasze czasopismo?