Wartość globalnego rynku instalacji robotów przemysłowych osiągnęła rekordową wartość 16,5 miliarda dolarów. Międzynarodowa Federacja Robotyki wskazuje pięć najważniejszych trendów w branży robotyki na 2025 rok.
Łatwy montaż i szybka amortyzacja – mobilny robot umożliwia nowym użytkownikom automatyzację procesów logistycznych w ekonomiczny sposób
O platformie RBTX.pl, jej głównych funkcjach, najważniejszych potrzebach, jakie zaspokaja, i zaletach z jej korzystania opowiada Radomir Ochocki, członek zarządu firmy igus, która jest twórcą tego innowacyjnego rozwiązania.
ifm electronic dostarcza zaawansowane rozwiązania, które stanowią wsparcie w precyzyjnej lokalizacji, nawigacji, wykrywaniu przeszkód oraz unikaniu kolizji.
W ostatnich latach automatyzacja i robotyzacja procesów kompletacji zamówień zrewolucjonizowały działanie magazynów i centrów dystrybucyjnych na całym świecie.
Takayuki Ito został wybrany na nowego prezesa Międzynarodowej Federacji Robotyki. Ito będzie reprezentował IFR wraz z nowo wybraną wiceprezes, Jane Heffner.
Opóźnianie inwestycji w innowacyjne technologie wiąże się z licznymi zagrożeniami. Firmy, które wciąż się wahają, powinny zadać sobie trzy pytania.
Nadszedł czas na ponowne przemyślenie systemów i praktyk uzupełniania zapasów linii, aby producenci mogli utrzymać wydajność i konkurencyjność, jednocześnie stawiając czoła wyzwaniom związanym z dostosowaniem do potrzeb klientów i niedoborem siły roboczej. Czy roboty AMR i coboty mogą być rozwiązaniem tych problemów?
Utrzymanie załogi operatorów załadowujących kartony do maszyny formującej tacki kartonowe jest w ostatnim czasie sporym wyzwaniem dla producentów z branży produktów szybkozbywalnych (FMCG).
Architektura produkcyjna SWAP-IT, opracowana przez konsorcjum Fraunhofera, jest już gotowa. Dzięki niej, wizja elastycznych, modułowych fabryk przyszłości staje się rzeczywistością.
Japoński producent Giken realizuje zautomatyzowany, podziemny system parkingowy z prowadnikami kablowymi od igus.
Podczas kilkutygodniowych testów w fabryce BMW Group w Spartanburgu, najnowszy robot humanoidalny Figure 02 kalifornijskiej firmy Figure z powodzeniem umieszczał części blaszane w specjalnych uchwytach, które następnie były montowane jako część podwozia.
Rozwój robotyki ułatwia tworzenie koncepcji elastycznych systemów podawania i obsługi na linii produkcyjnej, które mogą zwiększyć bezpieczeństwo, produktywność i jakość, jednocześnie rozwiązując problem niedoboru siły roboczej.
AMR AIUT Formica 12 od AIUT to pojazd do przewozu towarów na wózkach logistycznych lub bezpośrednio na pokładzie, który zyskał uznanie światowej branży automotive oraz najmniejszy z serii, AMR Formica 3 do szybkiego transportu niedużych ładunków, który doskonale sprawdza się także jako mobilna platforma zintegrowana z cobotem.
Nowa hala produkcyjna, lepsza kontrola produkcji, nowoczesny sprzęt i rozwój technologii – inwestycja firmy K2ROBOTS w ramach Polskiej Strefy Inwestycji wyniesie 2,2 mln złotych.
Chcesz otrzymać nasze czasopismo?