Automatyzacja i cyfryzacja bez tajemnic

MTP
Reklama
Reklama

DMG Mori, KUKA, Polaris Engineeing i Sandvik Coromant angażują się we wspólny projekt, który ma na celu popularyzację idei Przemysłu 4.0 wśród średnich i małych przedsiębiorstw produkcyjnych w Polsce.

Automatyzacja i cyfryzacja to tematy, o których warto rozmawiać nie tylko w kontekście wielkich inwestycji, ale także mniejszych projektów. Świadczą o tym statystyki, które wskazują, że zainteresowanie nowymi technologiami w sektorze MŚP jest duże, jednak decyzje o inwestycjach ograniczają obawy. Jakie? Chociażby te dotyczące zbyt wysokiego progu wejścia czy długiego oczekiwania na zwrot poniesionych nakładów.

Pomimo wskazanych barier okazuje się, że aż 1/3 małych i średnich przedsiębiorstw produkcyjnych jest zdania, że automatyzacja i cyfryzacja procesów są elementami kluczowymi, jeśli chodzi o zakresy transformacji cyfrowej. Firmy z tego sektora wprowadzają bowiem technologie przemysłu 4.0 głównie po to, aby poprawić terminowość realizacji zamówień, zwiększyć wydajność i podnieść jakość zarządzania dzięki precyzyjnemu zbieraniu danych i ich analizie. We wskazanych zakresach można zauważyć jednak pewne trudności, niepewność jutra. Przedsiębiorcy bowiem często nie potrafią przewidzieć, jakie realia gospodarcze czekają ich branże w bieżącym roku .

Reklama

Wydarzenie pt. „Automatyzacja i cyfryzacja dla każdego” (13.04.2021 r.) ma być odpowiedzią liderów rynku na zapotrzebowanie sektora MŚP na rzetelną wiedzę w zakresie nowych technologii, a także szansą na bezpośrednie konsultacje z przedstawicielami znanych firm.

Powiązane firmy

Reklama

W programie znajdą się:

  • wystąpienia praktyków z DMG Mori, KUKA, Polaris Engineeing i Sandvik Coromant,
  • pokaz pracujących maszyn na żywo,
  • symulacja możliwych rozwiązań,
  • prezentacja efektu przed i po – zobacz, co możesz uzyskać dzięki automatyzacji i cyfryzacji,
  • automatyzacja i robotyzacja – dowiedz się, jak je przeprowadzić,
  • rentowność ROI – jak obliczyć zwrot z inwestycji,
  • możliwość konsultacji z ekspertami po spotkaniu.

Link do rejestracji na wydarzenie: https://showroom.itm-europe.pl/.

Źródło: Grupa MTP

 

Reklama

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama