Automatyzacja i robotyzacja firmy – nowy bezpłatny kurs online

Automatyzacja i robotyzacja firmy – bezpłatny kurs online PFR

Przetwarzanie coraz większej liczby danych, optymalizacja pracy czy automatyzacja procesów to kluczowe wyzwania, z którymi mierzą się firmy. Chcąc usprawnić działanie przedsiębiorstwa i wyeliminować zbędne koszty potrzebna jest automatyzacja, bez której trudno mówić o dalszym rozwoju.

W ramach Sieci Firm Przyszłości PFR przygotowało bezpłatny kurs online „Automatyzacja i robotyzacja firmy”. Jest to ważny krok dla każdej organizacji, która potrzebuje wiedzy i inspiracji do wdrożenia nowych rozwiązań.

Dotacje na robotyzację firm

Kurs powstał w odpowiedzi na dynamiczne zmiany, które dokonują się w polskich przedsiębiorstwach od początku pandemii Covid-19 oraz na szereg możliwości, jakie dają rządowe programy wsparcia tj. ulgi czy dotacje. Jednym z nich będzie zapowiadany i skierowany do polskich przedsiębiorstw unijny program Fundusze Europejskie dla Nowoczesnej Gospodarki (FENG). Program na lata 2021-2027 przewiduje wsparcie we wdrożeniu rozwiązań związanych z robotyzacją i automatyzacją procesów. Najbliższy czas jest więc dobrym momentem, żeby zweryfikować plany rozwojowe przedsiębiorstwa i sprawdzić możliwość wpisania ich w projekty dotacyjne.

Wiedza i doświadczenie

Kurs jest współtworzony przez specjalistów z instytutu badawczego Sieć Badawcza Łukasiewicz – Przemysłowy Instytut Automatyki i Pomiarów (PIAP), który zajmuje się m. in. opracowywaniem i wdrażaniem w przemyśle nowych technologii. Zaproszeni zostali także eksperci z firm DBR77 i Laude Smart Intermodal, które na co dzień zajmują się tworzeniem i dostarczaniem rozwiązań, służących właśnie automatyzacji.

Celem kursu jest przekazanie podstawowych informacji dotyczących robotyzacji i automatyzacji procesów w firmie. Istotnymi walorami kursu są praktyczne wskazówki – posługujemy się rzeczywistymi przykładami oraz podpowiadamy, gdzie pozyskać finansowanie na realizację projektów automatyzujących procesy w przedsiębiorstwie.

Na uczestników kursu czekają praktyczne informacje i przykłady m.in:

  • Czym jest robotyzacja i automatyzacja procesów?
  • Z jakich źródeł publicznych można finansować projekty z zakresu robotyzacji i automatyzacji?
  • Jak ocenić gotowość organizacji do robotyzacji i automatyzacji?
  • Jakie są technologie i gotowe rozwiązania chmurowe, które już dziś szybko i tanio wesprą procesy automatyzacji?

Kurs jest skierowany do osób odpowiedzialnych za usprawnianie wydajności procesów, kadry zarządzającej przedsiębiorstwem przemysłowym, kierowników czy koordynatorów projektów w obszarach budownictwa oraz do osób zainteresowanych tematyką robotyzacji i automatyzacji. Każdy uczestnik, który poprawnie rozwiąże test końcowy, otrzyma certyfikat potwierdzający zdobytą wiedzę.

Bezpłatny kurs online “Automatyzacja i robotyzacja firmy” jest już dostępny na platformie kursy.pfr.pl.

Źródło: PFR

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

MM Magazyn Przemysłowy 7-8/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę