Automatyzacja składowania profili w firmie PORTOS

Automatyzacja składowania profili w firmie PORTOS Baumalog

Firma PORTOS to producent wysokiej jakości rolet okiennych. Intensywny rozwój przedsiębiorstwa połączony z dużymi nakładami inwestycyjnymi zapewnił firmie jedną z wiodących pozycji wśród polskich producentów rolet. Nieprzerwany wzrost produkcji wymagał optymalizacji powierzchni magazynowej do składowania długich elementów używanych w procesie produkcyjnym.

Poszukiwanie artykułów w tradycyjnym magazynie bywa trudne i czasochłonne, dlatego firma Portos zdecydowała o wdrożeniu regałów automatycznych TwinTower na profile. Dzięki regałomtowary dostarczane są bezpośrednio do operatora oraz zapewniony jest łatwy i szybki dostęp do szerokiego rodzaju asortymentu. Krótki czas oczekiwania na artykuł, który jest pobierany z regału do dalszej obróbki, pozwala zwiększyć wydajność produkcji. Firma Baumalog początkowo wdrożyła 4 regały TwinTower. Dwa wyposażone w 15 półek na kosze z profilami oraz 4 półki kratownicowe o nośności 1500 kg,mierzące 9150 mm i w pełni wykorzystujące przestrzeń magazynową. Kolejne dwa regały mierzą 6500 mm, posiadają 9 półek na kosze z profilami i 4 półki kratownicowe o nośności 750 kg.

Systemy automatycznego magazynowania TwinTower składają się z dwóch kolumn składowania oraz windy, której zadaniem jest przemieszczanie półek dostacji załadunkowo-rozładunkowej, gdzie pobierane są lub uzupełniane artykuły.Zarządzanie magazynem odbywa się poprzez oprogramowanie WMS wraz z pulpitem operatorskim wyposażonym w kolorowy ekran dotykowy, zapewniający pełną kontrolę nad stanami magazynowymi oraz przepływem materiałów.

regał automatyczny

Po 3 latach od wdrożenia firma Portos, wraz z budową nowej hali produkcyjnej, postanowiła zastosować kolejne dwa regały automatyczne TwinTower do składowania profili: mierzące 9150 mm i mające 55 półek kratownicowych o nośności 750 kg każda. Regały umiejscowione w pobliżu pił do cięcia profili zapewniają wysoką wydajność w obróbce. Automatyzacja składowania z pewnością przełoży się na dalszy rozwój przedsiębiorstwa i wzrost konkurencyjności rynkowej.

Źródło: Baumalog

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

MM Magazyn Przemysłowy 5-6/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę