Bardzo dobry drugi kwartał ALUPROF

Grupa Kęty
Reklama
Reklama

Firma odnotowała wzrost sprzedaży w drugim kwartale tego roku w wysokości 18 proc. względem analogicznego okresu w roku ubiegłym. Zgodnie z szacunkami segment systemów aluminiowych osiągnął największą dynamikę spośród wszystkich spółek Grupy Kęty.

W czasie pierwszego półrocza 2016 roku ALUPROF S.A. osiągnął rekordowy poziom sprzedaży i przekroczył granicę 0,5 mld zł. Dobry wynik jest pokłosiem sukcesu eksportowego (wzrost o 34 proc.) i stałego wzrostu sprzedaży na rynku krajowym (wzrost o 8 proc.). Największy wzrost eksportu ALUPROF S.A. odnotował w Stanach Zjednoczonych, Belgii i Rumunii. Ponadto firma sukcesywnie rozbudowuje swoją sieć dystrybucyjną w Europie. Spółki dystrybucyjne zlokalizowane są w 9 krajach europejskich oraz w USA.

Reklama

W pierwszym półroczu 2016 systemy ALUPROF zastosowano m. in. budynkach: Domaniewska 48 w Warszawie, Galerii Wood we Wrocławiu, Nowej Fornierni w Łodzi czy Centrum Biurowym Lobos w Krakowie.

Zarząd Grupy Kęty S.A. zakłada, że 2016 będzie kolejnym rokiem wzrostu sprzedaży oraz zysków Grupy Kapitałowej. W związku z dobrymi wynikami finansowymi, firma ALUPROF planuje utworzenie Centrum Badawczo-Rozwojowego.

Reklama

Źródło: Grupa Kęty

Reklama

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama