Branża automatyki przemysłowej też kopie piłkę

Reklama
Reklama

W dniach 7-8 czerwca br. w ośrodku „Solpark” w Kleszczowie (woj. łódzkie) odbyły się I Mistrzostwa Polski branży automatyki przemysłowej w piłce nożnej „P+F Cup ’14”, zorganizowane przez firmę Pepperl+Fuchs, jednego z wiodących producentów podzespołów do automatyki przemysłowej na świecie.

Wzięło w nim udział 8 drużyn podzielonych na dwie grupy. W grupie A grały BLUMENBECKER  IPS POLSKA, DÜRR Poland, Kirchhoff Polska z Mielca oraz MARS Polska. W skład grupy B weszły połączone siły firm Aumatic, Valeo, IGM i Industria oraz firma Kirchhoff Polska z Gliwic, Magna Formpol a także TEMA wsparta zawodnikami firmy AMSORT. Drużyny zostały powitane przez dyrektora handlowego FA firmy Pepperl+Fuchs, Tomasza Michalskiego oraz gościa specjalnego mistrzostw, Piotra Świerczewskiego, byłego reprezentanta kraju, srebrnego medalistę IO w Barcelonie oraz uczestnika MŚ w Korei Płd. i Japonii.

Reklama

Za faworytów były uważane ekipy Kirchhoff Polska oraz Magna Formpol, stali uczestnicy branżowych turniejów piłkarskich w naszym kraju. Mistrzostwa miały swoją fazę grupową i pucharową. Po zaciętych, dostarczających wielu emocji i czasem zaskakujących wynikiem meczach turniej wygrała ekipa Kirchoff Polska z Mielca. Pokonała ona w finale drużynę DÜRR Poland – wynik meczu finałowego: 2:1.

W przerwie między rundą grupową oraz pucharową przeprowadzone zostały konkursy, w których zawodnicy demonstrując swoje wyszkolenie techniczne, mogli wygrać wiele nagród od organizatorów mistrzostw. Konkurencjami były m.in. żonglowanie piłką na małej przestrzeni w towarzystwie innych żonglujących, zdobycie bramki uderzeniem z połowy boiska w taki sposób, aby piłka po kopnięciu nie dotknęła podłoża, trafienie piłką w poprzeczkę po uderzeniu z linii pola karnego, trafienie w konkretne strefy bramki. Konkursy dostarczyły uczestnikom oraz obserwatorom mnóstwo zabawy i radości. 

Reklama

Wisienką na torcie zmagań był mecz P+F Cup ’14 All Stars (z Piotrem Świerczewskim w składzie) ze zwycięską drużyną z Mielca. Opromieniona zwycięstwem w turnieju, ale jednak mocno zmęczona ekipa Kirchhoff Polska, uległa All Stars 1:3, a wynik ustalił nie kto inny jak gość specjalny imprezy, który zachwycony przebiegiem oraz atmosferą I Mistrzostw Polski branży automatyki przemysłowej w piłce nożnej zadeklarował pomoc oraz uczestnictwo swoje i innych znakomitości piłkarskich w kolejnych edycjach tej imprezy.

www.pepperl-fuchs.pl

Reklama

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama