Przenoszenie arkuszy blachy z zaginaniem

Dalmec: przenoszenie arkuszy blachy z zaginaniem Dalmec

Możliwości konfiguracyjne produktów Dalmec są bardzo liczne, począwszy od typu instalacji. Autonomiczne płyty bazowe podstawy zapewniają stabilność i bezpieczeństwo bez konieczności wykonywania fundamentu, dzięki czemu klient może przemieszczać manipulator w warsztacie za pomocą wózka widłowego. Manipulator można również zamontować na torze, który może znajdować się w posadzce lub pod sufitem.

Udźwig manipulatorów Dalmec może osiągnąć 1500 kg, co pozwala jednemu operatorowi na szybkie i bezpieczne wykonywanie czynności, które w przeszłości wymagało większej liczby osób. Dostępne są trzy systemy chwytania: ssawki, chwytaki lub magnesy. Ssawki są najczęstszym rozwiązaniem, ale trzeba być bardzo ostrożny, jaki rodzaj ssawki wybrać. W niektórych procesach, w rzeczywistości, arkusz blachy może przekraczać 60°C, a to wymaga użycia ssawki z odpowiednim związkiem, który zachowuje swoje właściwości nawet w wyższych temperaturach.

Powiązane firmy

Dalmec Polska Sp. z o.o.

Konieczne jest również rozważenie ewentualnej obecności oleju na powierzchni, co wymaga specjalnego rodzaju ssawki. Innym czynnikiem, który nie należy lekceważyć jest aspekt estetyczny, ponieważ przyssawka nie powininna pozostawiać śladów na już malowanych arkuszach. Gdy arkusz ma wiele otworów, ssawki ustępują drogę magnesom, które są sterowane przez system wykorzystujący mały tłok obsługiwany przez sprężone powietrze. Nasze manipulatory, których charakterystyczna cechą jest zasilanie całkowicie pneumatyczne, są wynikiem intensywnych badań i rozwoju, które pozwalają nam rozwiązywać problemy naszych klientów.

Manipulatory Dalmec są również używane przez osoby z trudnościami w przenoszeniu ciężarów. Bez wysiłku mogą podnieść arkusz ze stołu cięcia laserowego lub mogą wykonać precyzyjnie zagięcia poprzez umieszczenie dużych arkuszy w prasie krawędziowej. Dzieje się tak dlatego, że rozwiązania są ukierunkowane na prawidłowe wyważenie ciężaru podniesionego obiektu, co pozwala operatorowi na podniesieniu elementu tak, jakby znajdował się on nieważkości, a następnie w sposób naturalny, bez wysiłku i precyzyjny spozycjonowanie arkusza. Ponadto, poprzez zablokowanie manipulatora w określonym położeniu, możliwe jest jego użycie jak stołu roboczego, aby umożliwić operatorowi montaż małych podzespołów bez konieczności powrotu do miejsca montażu.

Manipulator typu Partner montowany na kolumnie jest wyposażony w przyssawki przystosowane do pobierania blach z przenośnika taśmowego i pozycjonowania ich na giętarce. Ręcznie regulowane rozmieszczenie przyssawek pozwala na chwytanie blach różnych wymiarów.

Manipulatory od firmy Dalmec charakteryzują się łatwą obsługą umożliwiającą operatorowi szybkie, precyzyjne i bezpieczne przemieszczanie ładunków. Dostosowanie Manipulatorów Dalmec zarówno do specyficznych wymagań klientów, jak i różnych dostępnych warunków środowiskowych jest możliwe dzięki zastosowaniu indywidualnych rozwiązań oraz specjalnie dostosowanego projektu, wymiarów i chwytaków.

Źródło: Dalmec

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

MM Magazyn Przemysłowy 5-6/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę