Dekoracja wnętrz z funkcją wirtualnej i rozszerzonej rzeczywistości

Dassault Systèmes

Firma Dassault Systemes wprowadziła dwie nowe aplikacje HomeByMe, wykorzystujące funkcje wirtualnej i rozszerzonej rzeczywistości przeznaczone do dekorowania wnętrz zarówno dla sklepów, jak i konsumentów.

Ponieważ konsumenci coraz częściej sięgają po zaawansowane technologie cyfrowe w celu uzyskania nowych, spersonalizowanych zakupów, sklepy oferujące dodatki wykończenia wnętrz potrzebują nowych sposobów na ich zaangażowanie. Platforma HomeByMe oferuje obecnie jedno wirtualne doświadczenie w zakresie zmiany aranżacji domowych wnętrz, które jest nie tylko bezpłatne dla konsumentów, ale również przenosi ich z interaktywnej konfiguracji 3D do niezwykle angażującej i wciągającej wirtualnej rzeczywistości.

Powiązane firmy

Dassault Systemès Sp. z o.o.

Konsumenci mogą tworzyć, wizualizować i realizować wybrane przez siebie aranżacje wnętrz, zanim przejdą do rzeczywistych zakupów, projektów czy prac remontowych, z kolei sprzedawcy, architekci czy dekoratorzy wnęrz mogą lepiej odpowiedzieć na ich potrzeby, uzyskać przewagę konkurencyjną i uatrakcyjnić swoją ofertę.

Aplikacje HomeByMe składają się z:

• Aplikacji Home Experience AR Experience: użytkownicy mogą z łatwością projektować swoje przyszłe wnętrza za pomocą modeli 3D oraz zgodnych z rzeczywistą skalą markowych mebli w rozszerzonej rzeczywistości. Użytkownicy iPada lub iPhone'a 6S, a także nowszych modeli lokują swoje urządzenie w miejscu, w którym chcą wstawić interesujący ich obiekt i poruszają urządzeniem tak, aby mógł on wykryć powierzchnie ścian i podłogi. Po zapoznaniu się z katalogiem zarówno mebli, jak i dodatków, dzięki aplikacji klienci mogą lokować je w czasie rzeczywistym w dowolnie wybranym miejscu, przestawiać, obracać i aranżować we wnętrzu w dowolny sposób. Za pomocą jednego kliknięcia użytkownicy mogą dokonywać zakupu wybranych produktów w sklepie interntowym lub dzielić się swoimi projektami wnętrz z bliskimi, a także spcjalistami, w celu uzyskania ich opinii i rekomendacji.

• Aplikacja HomeByMe VR Experience: Po utworzeniu projektu przy wykorzystaniu rozwiązań do planowania HomeByMe i wybraniu własnego wystroju wnętrza, użytkownicy mogą przenieść się w przestrzeń i poczuć tak, jakby tam fizycznie byli, dzięki zestawowi słuchawkowemu wirtualnej rzeczywistości. W tym realistycznym środowisku wirtualnym mogą odkrywać swoje meble i różne opcje dekoracyjne w rzeczywistym rozmiarze, przestawiać je, jak również sami mogą przemieszczać się po aranżowanej przestrzeni, aby móc uzyskać rzeczywistą perspektywę produktów wybranych w wirtualnym świecie.

Źródło: Dassault Systemes

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

MM Magazyn Przemysłowy 7-8/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę