Giętarki trzpieniowe w ofercie TFM

Giętarki trzpieniowe w ofercie TFM TFM

W ofercie firmy TFM znajduje się szeroka oferta giętarek trzpieniowych – począwszy od modeli półautomatycznych NC poprzez automatyczne CNC do wysokowydajnych w pełni elektrycznych giętarek wieloosiowych.

Giętarki trzpieniowe służą do przeprowadzania gięć w obróbce rur i profili cienkościennych przy jednoczesnym zachowaniu małych promieni od 1xD. Maszyny te są wykorzystywane w aplikacjach wielkoseryjnych, gdzie poza wolumenem produkcji liczy się również wysoka jakość detalu pozbawionego spłaszczeń w obszarze gięcia. Jednocześnie maszyny te wykorzystuje się przy formowaniu detali giętych przestrzennie często z wykorzystaniem kombinacji promieni stałych i zmiennych – giętarki CNC z funkcją zwijania (push-bending).

Powiązane firmy

Technologie Formowania Metali Sp. z o.o.

TFM, giętarka trzpieniowa ze sterowaniem CNC

Portfolio TFM w tym obszarze obejmuje maszyny uznanego tajwańskiego producenta giętarek trzpieniowych oraz maszyn do formowania końcówek – firmy Shuz Tung, a także maszyny chińskiego producenta ekonomicznych giętarek trzpieniowych.

TFM jest wyłącznym przedstawicielem na polskim rynku renomowanego producenta giętarek z Tajwanu – firmy Shuz Tung Machinery Industrial, które pojawiły się w Polsce w 2004 r. Maszyny te są przeznaczone do pracy wielozmianowej oraz zakładów, gdzie wymagana jest najwyższa jakość i niezawodność.

Obecnie na terenie kraju pracuje ponad 80 giętarek trzpieniowych firmy Shuz Tung w różnych branżach: motoryzacyjnej, meblowej, stoczniowej, rolniczej, jachtowej, medycznej, maszynowej, reklamowej, AGD, sprzętu sportowego, wózków dziecięcych, architektury miejskiej i drogowej, hydrauliki siłowej i innych.

giętarka trzpieniowa

W ofercie znajdują się giętarki Shuz Tung  w wersji CNC oraz NC. Automatyczne giętarki trzpieniowe CNC stanowią grupę zaawansowanych technologicznie maszyn przeznaczonych do przestrzennego gięcia rur, profili i prętów ze stali, stali nierdzewnej, miedzi i mosiądzu. Zastosowane rozwiązania technologiczne umożliwiają formowanie cienkościennych rur i profili z małymi promieniami przy jednoczesnym zachowaniu wysokiej jakości w obrębie giętej powierzchni. Giętarki CNC przeznaczone są do wielkoseryjnej i powtarzalnej produkcji zarówno łatwych detali giętych w płaszczyźnie jak również skomplikowanych produktów przestrzennych. Oferta obejmuje kilkanaście modeli o zróżnicowanej konfiguracji wyposażenia, począwszy od podstawowych giętarek jednostosowych sterowanych w 3 osiach, poprzez giętarki wielostosowe i wieloosiowe, do w pełni elektrycznych giętarek sterowanych w 12 osiach.

Modele półautomatyczne NCB to najbardziej popularne giętarki trzpieniowe przeznaczone do wysokojakościowego gięcia rur i profili cienkościennych. Maszyny posiadają hydrauliczny napęd głowicy gwarantujący wysoki moment gnący, a zastosowane rozwiązania konstrukcyjne predysponują giętarki NCB do pracy w trybie wielozmianowym. Korpus wykonany jest z grubościennych płyt stalowych zapewniając wysoką sztywność i stabilność podczas pracy. Do produkcji swoich giętarek firma Shuz Tung wykorzystuje części i podzespoły renomowanych producentów japońskich, m.in.: Fuji, Omron, Yokohama, Yuken.

giętarka trzpieniowa ze sterowaniem NC

Uzupełnieniem oferty giętarek trzpieniowych Shuz Tung jest propozycja ekonomicznych modeli chińskiej firmy specjalizującej się w produkcji maszyn do plastycznej obróbki metali. Są one dostępne w ofercie TFM od 2011 r. po przeprowadzeniu szczegółowej weryfikacji możliwości technologicznych i technicznych w zakresie produkcji maszyn przemysłowych. Jednocześnie, giętarki ekonomiczne zostały zmodyfikowane i dostosowane przez producenta do wymagań rynku europejskiego.

giętarka trzpieniowa ekonomiczna ze sterowaniem NC

Oferta giętarek ekonomicznych obejmuje kilkadziesiąt modeli maszyn: z napędem hydraulicznym, półautomatycznych NC, półautomatycznych NC z podajnikiem i serwomechanizmem obrotu oraz dwuosiowych CNC.

Źródło: TFM

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

Zobacz również

MM Magazyn Przemysłowy 10/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę