Grupa NDI wybuduje Zakład Recyklingu Tworzyw Sztucznych w Krakowie

Grupa NDI wybuduje Zakład Recyklingu Tworzyw Sztucznych Grupa NDI

Budowa Zakładu Recyklingu Tworzyw Sztucznych to część powstającego Centrum Recyklingu Odpadów Komunalnych w Krakowie. Inwestycja zostanie zrealizowana w systemie „projektuj i buduj”. Grupa NDI wykona między innymi budynek hali magazynowej odpadów komunalnych, budynek hali produkcyjnej Zakładu Recyklingu Tworzyw Sztucznych czy budynek zaplecza socjalnego CROK (Centrum Recyklingu Odpadów Komunalnych w Krakowie).

Zakres prac to opracowanie projektu architektoniczno-budowlanego, uzyskanie decyzji o pozwoleniu na budowę, opracowanie projektów technicznych i wykonawczych, a przede wszystkim realizację tego zadania. Zakres robót obejmie m.in. roboty ziemne i żelbetowe, budowę stalowej konstrukcji dachu wraz z jego pokryciem, elewacje zewnętrzne, montaż ślusarki aluminiowej, roboty wykończeniowe w budynku socjalno-biurowym, instalacje zewnętrzne i wewnętrzne, oraz infrastrukturę drogową. Dla prawidłowego funkcjonowania obiektów powstanie również niezbędna infrastruktura techniczna, czyli instalacje wodne, przeciw pożarowe, elektryczne, deszczowe oraz budowę wewnętrznych dróg i placów manewrowych. Powierzchnia zabudowy wynosi 19 050,00 m2z czego 19 330,00 mstanowi powierzchnię użytkową. Kubatura to 280 710,00 m3.

Podpisanie umowy

Działka jest własnością Miejskiego Przedsiębiorstwa Oczyszczania w Krakowie, które jest również Inwestorem budowy. Czas na realizację Inwestycji to 18 miesięcy od podpisania umowy, a na prace projektowe wraz z uzyskaniem pozwolenia na budowę – 5 miesięcy.

Wartość projektu to 99 999 999,98 zł brutto.

Źródło: Grupa NDI

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

Zobacz również

MM Magazyn Przemysłowy 4/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę