Lockheed Martin wykorzysta platformę 3DEXPERIENCE firmy Dassault

Bosch Rexroth

Platforma 3DEXPERIENCE zostanie wdrożona przez firmą Dassault. Nowa technologia ma za zadanie wesprzeć inicjatywy inżynierii cyfrowej. Dzięki wieloletniej współpracy między obiema firmami, Lockheed Martin dąży do stworzenia cyfrowego procesu, który obejmuje zarówno projektowanie, jak i produkcję samolotów i śmigłowców nowej generacji.

Lockheed Martin wykorzystuje różnorodne rozwiązania branżowe oparte na platformie 3DEXPERIENCE jako część większego pakietu narzędzi inżynierii cyfrowej. Obszary działalności firmy: Aeronautics, Rotary oraz Mission Systems wykorzystują platformę do projektowania 3D, trójwymiarowych cyfrowych makiet i zarządzania cyklem życia produktu w kompleksowym środowisku cyfrowym, które ma na celu poprawę współpracy, zwinności operacyjnej i szybkości.

Powiązane firmy

- Platforma 3DEXPERIENCE ułatwi realizację celów Lockheed Martin dotyczących inżynierii cyfrowej i pomoże zoptymalizować inżynierię produktu dzięki zintegrowanemu podejściu platformowemu - powiedział David Ziegler, wiceprezes ds. przemysłu lotniczego i obronnego, Dassault Systèmes. - Takie podejście zapewnia elastyczność niezwykle złożonym programom i napędza postępy w wyrafinowanych innowacjach lotniczych, które definiują XXI wiek w branży przemysłu lotniczego. Firmy takie jak Lockheed Martin mogą szybko realizować kompleksowe, multidyscyplinarne procesy, aby przyspieszyć terminy i poprawić wydajność dostaw głównych programów - dodał.

Źródło: Dassault

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę