Magazyny grawitacyjne i lean production w logistyce wewnętrznej

Magazyny grawitacyjne i lean production w logistyce Sariv

Ergonomiczne stanowiska robocze konfigurowane według potrzeb klienta – to elementy konieczne do racjonalnego i zorganizowanego przepływu materiału w jednostkach takich jak: magazyny grawitacyjne, regały, półki przygotowane do konkretnej produkcji czy wózki materiałowe dostosowane do każdego rodzaju produkcji. Warto sprawdzić, co w tym zakresie oferuje Sariv.

Rozwiązania oferowane przez Sariv są zbudowane z aluminiowych profili, rurek, struktur bądź kombinacji kilku typów profili - wynikiem jest zawsze modularny, elastyczny i ekstremalnie stabilny gotowy produkt, np. magazyny grawitacyjne czy robocze stoły z regulacją wysokości.

Powiązane firmy

Easysae jest konstruowany tak, by spełniał wymogi lean: łatwość użytkowania, szybkość montażu, uniwersalne zastosowanie oraz minimalne inwestycje. Z jedynymi trzema komponentami jednym profilem, dwoma łącznikami i z bardzo niskim nakładem finansowym możecie tworzyć dostosowane, elastyczne i wytrzymałe rozwiązania, jak: wózki, magazyny grawitacyjne, supermarkety, ergonomiczne stoły robocze dostosowane do wizji lean production oraz wiele innych konstrukcji. Easysae jest dostępny w 3 wersjach.

- KLUCZ to dobre rozwiązanie dla klientów szukających kompletnego rozwiązania - od identyfikacji otrzeb, przez projekt, dostawę i montaż na miejscu.

- KIT to szansa na zoptymalizowanie kosztów poprzez złożenie zaprojektowanego i przygotowanego zestawu samodzielnie, a całość dopełniają intuicyjne instrukcje.

Konstrukcja

- KOMP - to rozwiązanie przygotowane tak, aby zapewnić maksymalną oszczędność z najkrótszym czasem oczekiwania między fazą zamówienia a użycia gotowego produktu. Konstrukcją można zająć się samodzielnie i zamówić odpowiednie komponenty i akcesoria.

Stanowiska lean production: kompletny zakres rozwiązań dla ergonomicznych stołów roboczych

Wszystkie rozwiązania dla logistyki i organizacji produkcji przedsiębiorstwa jest przygotowane w myśli lean production i ergonomii. Ma to wpływ na produkt, środowisko i funkcje, które reagują na potrzeby pracownika, zwiększają bezpieczność, zdrowie, a w wyniku tego wydajność.

Ergonomiczne stanowiska robocze Fomir uwzględniają właściwości antropometryczne, ergonomiczne położenie sprzętu i materiałów oraz odpowiednie źródła światła zgodnie z obowiązującymi normami i zasadami ergonomii. Ale nie tylko to. Mają one na celu ograniczenie operatorowi wykonywania niepotrzebnych ruchów, które, jak dobrze wiadomo, znajdują odzwierciedlenie w stratach, które nie są w stanie stworzyć wartości dodanej.

Stanowisko robocze

Rozwiązania mają na celu tworzenie systemów Lean i zwrócenie maksymalnej uwagi na gospodarkę materiałową. Dzięki naszej szerokiej gamie standardowych komponentów, ergonomiczne i smukłe stacje robocze mogą być łatwo i modułowo konfigurowane, proste lub integrowane na wyspach lub liniach produkcyjnych, w stanie zwiększyć wydajność operatora i wyeliminować wszystkie niepotrzebne operacje, np. straty takie jak: pobieranie materiałów, znajdowanie ich lokalizacji czy konieczność wykonywania nienaturalnych ruchów i/lub wysiłków ciała, by dany element zabrać z dziwnej pozycji.

Stoły robocze, które są dostępne również z regulacją wysokości, zostały zaprojektowane tak, by osiągnąć maksymalną ergonomię przy jednoczesnym zachowaniu niskich kosztów. Wśród nich jest wiele przegubowych ramion do podtrzymywania monitorów, pojemników, uchwytów narzędzi i komponentów, ale są także lampy i paski LED do modułowych stołów warsztatowych i regałów grawitacyjnych.

Źródło: Sariv

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę