Makino wprowadza na rynek nowe produkty do rodziny Slim

Makino wprowadza na rynek nowe produkty do rodziny Slim Makino

Z ponad 3 500 sprzedanymi maszynami, rodzina kompaktowych pionowych centrów obróbczych Slim od 2014 roku sprawdza się na rynku produkcji wielkoseryjnej na całym świecie. Obecnie wprowadzane są ważne rozszerzenia do rodziny Slim, takie jak nowy rozmiar maszyn i dodanie możliwości frezowania i toczenia.

Zaprojektowany z myślą o odpowiedzialnej obróbce, Slim3n jest obecny w klasie najbardziej elastycznych obrabiarek ze stożkiem o wielkości 30. To, co odróżnia Slim3n od centrów gwinciarsko-wiertarskich, to unikalne możliwości wrzeciona, stożek HSK i jeden z najlepszych na rynku współczynników stosunku przejazdu w osi X do szerokości maszyny. To znacznie zwiększa jego wydajność w przeliczeniu na metr kwadratowy hali produkcyjnej.

Slim3n został zaprojektowany, aby można go było w dużym stopniu dostosować do tych potrzeb, oferując wszystko, od 3 osi do 4+1 i od stołu stałego po automatyczny zmieniacz palet z uchwytami hydraulicznymi.

Model Slim5n

W odpowiedzi na zapytania klientów, firma Makino opracowała model Slim5n z 30% większym obszarem roboczym w maszynie o szerokości większej zaledwie o 200 mm. Głębokość i wysokość maszyny pozostają bez zmian. Slim5n będzie nadal oferować ten sam wysoki stopień elastyczności co Slim3n, co oznacza obecność wrzeciona o prędkości 8 000 obr./min do zastosowań z wysokim momentem obrotowym i standardowego wrzeciona o prędkości obrotowej 16 000 obr./min, oba z interfejsem HSK-A50 w celu maksymalizacji niezawodności procesu i sztywności.

Makino wprowadza na rynek nowe produkty do rodziny Slim zdjęcie w treści artykułu

Slim3n Frezarka z Opcją Toczenia

Ten nowy członek rodziny Slim jest dostępny w dwóch różnych konfiguracjach, aby zaspokoić specyficzne potrzeby dwóch określonych grup użytkowników. Najlepszy model obejmuje dwa obszary obróbki, jeden do frezowania, a drugi do toczenia - oba na tym samym stole. Maszyna ta, przeznaczona ogólnie dla zakładów obróbkowych, zmniejszy złożoność procesu, co jest szczególnie ważne dla mniejszych firm.

Ponieważ każda operacja - frezowanie lub toczenie - jest konsolidowana w ramach jednej maszyny, użytkownicy otrzymają gotową część za każdym razem, gdy uruchomią cykl. Ponieważ jej możliwości frezowania i toczenia nie zostały w żaden sposób naruszone, ta maszyna naprawdę oferuje to, co najlepsze z obu technologii.

Druga konfiguracja frezarki Slim3n jest bardziej dostosowana dla firm produkcyjnych, które wymagają większych średnic toczenia i nie skorzystałyby na konsolidacji procesu frezowania i toczenia. W tym przypadku stół obrotowy o obrotach 3,000 obr/min. znajduje się pośrodku symetrycznego stołu dla bardziej gabarytowych komponentów, takich jak obudowy silników EV. Obie konfiguracje są wyposażone w opcję dłutowania obwiedniowego (skiving), która znacznie zwiększa wydajność w produkcji elementów z uzębieniami.

Makino wprowadza na rynek nowe produkty do rodziny Slim zdjęcie w treści artykułu

Automatyzacja portalowa Slim3n

Koncepcja automatyzacji szczególnie zainteresuje producentów komponentów na rynku pojazdów elektrycznych, gdzie wielkość partii wciąż nie wzrasta w oczekiwanym stopniu. Jako rozwiązanie dostosowane do zarządzania taką niepewnością, firma Makino opracowała pakiet automatyczny dla maksymalnie czterech maszyn, który ładuje części w systemie i może być rozbudowywany o dodatkowe maszyny w miarę wzrostu wielkości partii. Po załadowaniu części przez użytkowników na przenośnik taśmowy, system identyfikuje każdą paletę i część, która ma zostać wyprodukowana, i nakazuje konkretnej maszynie wyprodukowanie komponentu - bez konieczności ingerencji użytkownika.

Źródło: Makino

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

MM Magazyn Przemysłowy 5-6/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę