Parallels Holdings ogłasza sprzedaż platformy Odin Service Automation

PixaBay
Reklama
Reklama

Parallels Holdings Limited poinformowała dziś o zawarciu ostatecznej umowy sprzedaży spółce Ingram Micro Inc. swojej platformy automatyzacji usług Odin Service Automation wraz z powiązanymi technologiami zarządzania chmurą, własnością intelektualną oraz marką Odin. Nie ujawniono wartości transakcji, ale wiadomo, że ma zostać sfinalizowana do końca 2015 r.

Należący do Parallels dział wieloplatformowych rozwiązań biznesowych w dalszym ciągu będzie funkcjonował jako odrębny podmiot pod marką Parallels. Dział Plesk, dostarczający rozwiązania z zakresu zarządzania siecią ponad 10 milionom małych przedsiębiorstw i hosterów na całym świecie, również będzie działał jako odrębny podmiot pod marką Plesk. Z kolei dział Virtuozzo, który opracowuje popularne na rynku technologie wirtualizacji kontenerowej, będzie funkcjonował jako odrębny podmiot pod marką Virtuozzo. Wszystkie trzy pozostaną własnością spółki Parallels Holdings Limited i będą podlegać jej kontroli.

Reklama

Na czele działu Plesk stanie Nils Hueneke, od wielu lat pełniący czołowe role w Parallels i Odin oraz weteran branży hostingu i usług w chmurze. Z kolei za Virtuozzo ma odpowiadać Rob Lovell, który w październiku powrócił do Parallels po okresie pracy na stanowiskach kierowniczych w Colt (po przejęciu Colt przez ThinkGrid, którego był założycielem i dyrektorem generalnym).

Reklama

Źródło: Parallels Holdings Limited

Reklama

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama