Partnerstwo na rzecz przyspieszenia transformacji cyfrowej przemysłu lotniczego i kosmicznego

Partnerstwo na rzecz transformacji cyfrowej lotnictwa iStock

Dassault Systèmes i sieć ISAE Group, obejmująca 6 wiodących szkół inżynierii lotniczej we Francji, ogłosiły partnerstwo, którego celem jest rozwijanie umiejętności studentów w zakresie najnowszych praktyk cyfrowych stosowanych w przemyśle lotniczym i kosmicznym. ISAE Group wdroży platformę 3DEXPERIENCE firmy Dassault Systèmes w swoich programach szkoleniowych przeznaczonych dla 7000 studentów.

    • Sieć 6 najlepszych szkół inżynierii lotniczej i kosmicznej we Francji włączy platformę 3DEXPERIENCE firmy Dassault Systèmes do swoich programów szkoleniowych
    • Platforma zapewni innowacyjne i dynamiczne środowisko do nauki, w którym studenci nabywają umiejętności potrzebne do korzystania z zastosowań cyfrowych w przemyśle lotniczym i kosmicznym
    • Partnerstwo łączy ekosystemy szkolnictwa wyższego i branży, ułatwiając studentom sprostanie wyzwaniom i możliwościom, jakie niesie ze sobą transformacja przemysłu.

Powiązane firmy

Dassault Systemès Sp. z o.o.

Podczas Paris Air Show, umowę partnerstwa podpisał Olivier Lesbre, prezes ISAE Group, i Florence Verzelen, wiceprezes wykonawcza ds. przemysłu, marketingu i zrównoważonego rozwoju w Dassault Systèmes.

Przemysł lotniczy, od dawna znany z dokonywania przełomów technologicznych w oparciu o najbardziej rygorystyczne wymagania, przechodzi obecnie głębokie zmiany. Składają się na nie dekarbonizacja transportu lotniczego, rosnące potrzeby w obszarze obserwacji Ziemi, obrony, bezpieczeństwa i komunikacji oraz intensywny rozwój sektora kosmicznego i rynku dronów. W odpowiedzi na te możliwości i wyzwania, cały ekosystem musi ulec cyfrowej transformacji, aby zwiększyć elastyczność i wydajność procesów innowacji oraz współpracy.

W świetle tych zmian, instytucje szkolnictwa wyższego muszą pomóc swoim studentom w zdobywaniu umiejętności współgrających z nowymi praktykami. Dzięki partnerstwu z Dassault Systèmes, ISAE Group zintegruje platformę 3DEXPERIENCE i aplikacje Dassault Systèmes z systemem nauczania, aby osiągnąć cele szkoleniowe wyznaczone przez szkoły należące do sieci.

Platforma 3DEXPERIENCE i jej aplikacje wykorzystywane są do tworzenia wirtualnych bliźniaków produktów i zarządzania cyklem ich życia. W ten zakres wchodzi zarządzanie projektami, projektowanie wspomagane komputerowo, produkcja wspomagana komputerowo, inżynieria systemów i obliczenia strukturalne. Obejmuje on również technologie immersyjne i symulację płynów, złożonych systemów, systemów multi-fizycznych i procesów produkcyjnych, a także reprezentację i planowanie linii montażowych oraz fabryk Przemysłu 4.0. 

Partnerstwo zapewni zespołowi 3DEXPERIENCE Edu firmy Dassault Systèmes i szkołom ISAE Group ramy ścisłej współpracy w obszarach takich, jak: adopcja nowych kompetencji we wszystkich programach nauczania, tworzenie programów certyfikacji oraz zapewnianie innowacyjnego systemu nauki, badań i wsparcia dla startupów ISAE Group.

Cieszymy się, że możemy współpracować z Dassault Systèmes. Jest to świadectwo naszego wspólnego zaangażowania w rozwój wiedzy i umiejętności, które umożliwią transformację cyfrową przemysłu lotniczego i kosmicznego. Łącząc metody nauczania z technologiami cyfrowymi, odpowiadamy również na oczekiwania naszych przyszłych studentów, a także producentów w branży – powiedział Olivier Lesbre.

ISAE odgrywa kluczową rolę w ekosystemie szkoleniowym we Francji. Dzięki platformie 3DEXPERIENCE nasze partnerstwo umożliwi nam stworzenie silnej synergii między tym ekosystemem a producentami przemysłu lotniczego i kosmicznego – powiedziała Florence Verzelen. – Platforma 3DEXPERIENCE jest szeroko stosowana w całej branży. Zapewnia innowacyjne i dynamiczne środowisko uczenia się, specjalnie dostosowane do skali sieci szkół, co umożliwia wykorzystanie i dzielenie się najlepszymi praktykami w nauczaniu.

Źródło: Dassault Systèmes

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

Zobacz również

MM Magazyn Przemysłowy 5-6/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę