Przemysł 4.0 a spawalnictwo

DA Welding

Czy i w jaki sposób konstruktorzy i producenci urządzeń spawalniczych uwzględniają założenia koncepcji Przemysłu 4.0 – wyjaśnia na łamach „MM Magazynu Przemysłowego” Wojciech Wierzba, dyrektor produktu Urządzenia spawalnicze w RYWAL-RHC.

- Wszyscy producenci urządzeń spawalniczych deklarują, że ich urządzenia odpowiadają założeniom Przemysłu 4.0. Gorzej wygląda to w praktyce. Internetowa transmisja danych dostępna jest najczęściej tylko w najbardziej zaawansowanych urządzeniach. Kolejny problem to brak kompatybilności rozwiązań różnych producentów z urządzeniami innych marek. Wiele z proponowanych opcji dostarcza bardzo szczegółowych danych o bieżących parametrach pracy, ale słabo pokazuje rzeczywistą efektywność maszyn bądź ludzi - podkreśla Wojciech Wierzba.

Dalej kontynuuje: - Na wymagania stawiane przez producentów konstrukcji spawanych odpowiada uniwersalny rejestrator spawalniczy REJS MOST – produkt w całości stworzony w Polsce, dzieło naszych inżynierów i informatyków. Można go zamontować praktycznie do dowolnej maszyny spawalniczej, a także do innych urządzeń produkcyjnych pracujących na hali. Przesył danych odbywa się online za pośrednictwem sieci GSM do chmury danych – użytkownik loguje się do niej i nie potrzebuje już instalować specjalnego programu, sygnału Wi-Fi ani dodatkowego okablowania. Niezbędne dane są czytelnie pokazywane za pomocą widgetów, w całości w języku polskim.

ZOBACZ TAKŻE: Spawanie coraz bardziej nowoczesne

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę