Regał automatyczny TwinTower

Baumalog
Reklama
Reklama

Firma Feldmann Metall & Schmiedekunst to rodzinne przedsiębiorstwo, które na terenie Niemiec od ponad 40 lat zajmuje się produkcją elementów ze stali nierdzewnej, aluminium i kutego żelaza. W ofercie firmy można znaleźć m.in.: balustrady, poręcze, drzwi czy zamki i okucia. Wraz z ciągłym rozwojem i powiększaniem oferty przedsiębiorstwo stanęło przed wyzwaniem rozbudowy powierzchni magazynowej do składowania długich elementów.

Z powodu braku pomieszczeń umożliwiających budowę magazynu wysokiego składowania postanowiono wdrożyć regał automatyczny umiejscowiony w bezpośrednim sąsiedztwie budynku. O opracowanie i wdrożenie systemu zwrócono się do polskiej firmy Baumalog, która specjalizuje się w produkcji automatycznych systemów magazynowych i transportowych dla artykułów o dużej masie i rozmiarze.

Regał automatyczny TwinTower
Regał automatyczny TwinTower
Reklama

W celu optymalizacji powierzchni składowania i sprawnego dostarczania artykułów do operatorów firma Baumalog wdrożyła regał automatyczny TwinTower z dwoma stacjami załadunkowo-rozładunkowymi. System zainstalowano obok budynku firmy i obudowano płytą warstwową. Artykuły składowane wewnątrz są dostarczane za pomocą stacji do operatorów pracujących w budynku. Regał mierzy prawie 20 metrów i mieści 42 półki o ładowności 3000 kg co pozwala składować aż 126 ton artykułówo długości do 6,5 m. Instalacja systemu w sąsiedztwie budynku pozwoliła uzyskać dużą pojemność regału i zaoszczędzić miejsce wewnątrz hali. Dodatkowym atutem jest wyposażenie automatycznego systemu składowania w oprogramowanie sterujące umożliwiające integrację z systemem ERP przedsiębiorstwa, co zapewnia sprawne zarządzanie zapasami i zamówieniami.

Regał TwinTower
Regał TwinTower

Dzięki wdrożeniu systemu operatorzy mogą w łatwy i szybki sposób uzyskać dany artykuł, który finalnie szybciej trafi do klienta. Towary są dostarczane i pobierane ze stacji wyjezdnych obsługiwanych za pomocą pulpitów sterowniczych wyposażonych w intuicyjne oprogramowanie. W przypadku budynków wielokondygnacyjnych regały Baumalog mogą zostać wyposażone w okna dostępowe na kilku piętrach budynku i obsługiwać różne działy firmy.

Powiązane firmy

Reklama

Źródło: Baumalog

Reklama

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama