Ruszyły zgłoszenia do piątej edycji programu edukacyjnego Inżynierki 4.0

Ruszyły zgłoszenia do piątej edycji programu Inżynierki 4.0 Siemens

Program edukacyjny Inżynierki 4.0 organizowany jest przez firmę Siemens. W serii warsztatów i spotkań z ekspertami z branży weźmie udział 30 studentek uczelni technicznych, które przyślą najciekawsze eseje odpowiadające na pytanie, “Co dla Ciebie oznacza bycie inżynierką?”. 

Zaledwie 35% osób studiujących obecnie na publicznych uczelniach technicznych w Polsce to kobiety – wynika z raportu „Kobiety na politechnikach 2022”, przygotowanego przez Fundację Edukacyjną Perspektywy we współpracy z Ośrodkiem Przetwarzania Informacji – Państwowym Instytutem Badawczym. Do równej reprezentacji płci jeszcze daleko, ale z każdym rokiem przybywa ambitnych, dynamicznych studentek, które chcą związać swoją przyszłość z zawodem inżynierki. To właśnie z myślą o budowaniu potencjału i kompetencji zawodowych tych młodych kobiet Siemens Polska organizuje serię warsztatów i spotkań z ekspertami w ramach programu Inżynierki 4.0. W tym roku odbywa się jego piąta edycja.

Ruszyły zgłoszenia do piątej edycji programu edukacyjnego Inżynierki 4.0 zdjęcie w treści artykułu

Warsztaty dla inżynierek są wyjątkową okazją do poznania praktycznej strony Przemysłu 4.0, środowiska pracy w renomowanej firmie technologicznej, takiej jak Siemens, a także rozwijania sieci kontaktów z ekspertami i innymi studentkami uczelni technicznych. Udział w tego typu programach pomaga znacząco zwiększać szanse na rynku pracy. 

Udział w programie uświadomił mi, że warto dążyć do założonych celów, nawet jeśli są to cele ogólne, jeśli naprawdę “chcę być inżynierką”. Dał mi odwagę i motywację, aby szukać warsztatów i praktyk, a nawet pracy w moim zawodzie, aby przetestować i sprawdzić, czy to jest rzeczywiście dla mnie – mówi Klaudia Kościołek, uczestniczka drugiej edycji programu Inżynierki 4.0, młodsza inżynierka serwisu automatyki budowlanej w Siemens Polska.

–  Kierunki inżynierskie już dawno przestały być domeną wyłącznie mężczyzn. Każdego roku spotykamy wiele fantastycznych, ambitnych i chcących się rozwijać studentek uczelni technicznych, które dzięki nam wykonują swój pierwszy – bardzo ważny – krok na ścieżce kariery zawodowej. W Siemensie wiemy, że warto inwestować w rozwój młodych talentów, dlatego z dużą niecierpliwością czekamy na zgłoszenia do najnowszej edycji programu Inżynierki 4.0 – zachęca Marta Benedyczak, internal communications manager w Siemens Polska.   

Źródło: Siemens

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

Zobacz również

MM Magazyn Przemysłowy 5-6/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę