Targi Hannover Messe z udziałem Dassault Systèmes

Targi Hannover Messe z udziałem Dassault Systèmes Dassault Systèmes

Doświadczenie wirtualnego bliźniaka, możliwe dzięki rozwiązaniom dostępnym na platformie 3DExperience, jest dziś przełomowym krokiem w kierunku zrównoważonych innowacji i produkcji przyszłości. Podczas targów Hannover Messe na stanowiskach demonstracyjnych Dassault Systèmes zaprezentuje model całego łańcucha wartości wodorowego ogniwa paliwowego; firma pokaże również, jak wybrani partnerzy już przyspieszają rozwój produktów i produkcję.

Dassault Systèmes na tegorocznych targach Hannover Messe, odbywających się w dniach 30 maja – 2 czerwca, na stanowisku C34 w hali 4, zaprezentuje, w jaki sposób wirtualne światy stworzone na platformie 3DExperience pomagają przyspieszyć zrównoważone innowacje oraz wspierają elastyczną produkcję i imperatyw biznesowy, jakim jest tworzenie wartości jutra.

Powiązane firmy

Dassault Systemès Sp. z o.o.

Ewolucja branży produkcyjnej

Branża produkcyjna ewoluuje w kierunku gospodarki opartej na doświadczeniach, w której dotychczasowi i nowi liderzy, regulacje, technologia, czynniki zewnętrzne i harmonogramy, a także zapotrzebowanie na kompetencje, podlegają dynamicznym zmianom. Musi ona nadążyć za zintegrowanym i cyfrowym światem. Zrównoważone innowacje są napędzane przez współpracę, współdzielenie i analitykę wiarygodnych danych, symulację oraz modelowanie rozwiązań i procesów, a nawet całych przedsiębiorstw. Podkreśla to, w jaki sposób doświadczenie wirtualnego bliźniaka zostało stworzone z myślą o zrównoważonym rozwoju: od wirtualnego prototypowania po oszczędności materiałów i zasobów w nowych podejściach cyrkularnych, po skrócenie czasu wprowadzania produktów na rynek, zmniejszenie śladu środowiskowego oraz kapitalizację zasobów wiedzy poprzez ciągłe uczenie się.

Podczas targów Dassault Systèmes zaprezentuje, w jaki sposób połączone rozwiązania i zintegrowane procesy przemysłowe przyczyniają się do zrównoważonego rozwoju biznesu, w tym nowych modeli biznesowych i usług, a także rozwoju kompetencji pracowników przyszłości. Scenariusz zaprezentowany na stoisku Dassault Systèmes pokaże, jak współpraca w czasie rzeczywistym może urzeczywistnić koncepcję mobilności zgodnej z zasadami zrównoważonego rozwoju:

* e.Volution, jeden z partnerów tegorocznej prezentacji na targach, opracowuje, produkuje i obsługuje systemy Mobility-as-a-Service (MaaS) składające się z innowacyjnych pojazdów zasilanych wodorowymi ogniwami paliwowymi:

* sama firma e.Volution nie ma specjalistycznej wiedzy na temat wykorzystywanej technologii ogniw paliwowych. Dzięki zbudowaniu i wykorzystaniu sieci współpracy, taki model biznesowy może jednak odnieść sukces. Wykorzystanie platformy 3DExperience, jako jedynego źródła prawdy, wspiera całościowy proces rozwoju produktu od projektu poprzez symulację, produkcję i serwis.

* Dassault Systèmes prezentuje etapy tworzenia łańcucha wartości wraz ze specjalistą w dziedzinie automatyki przemysłowej Omron i konstruktorem maszyn specjalistycznych VAF. W zakresie rozwoju produktu platforma 3DExperience pomaga w znacznym stopniu zautomatyzować procesy produkcji ogniw paliwowych, a także podnieść jakość i skrócić czas poszczególnych cykli.

* jeśli chodzi o analizę konstrukcyjną i modyfikację płytek bipolarnych – serca ogniwa paliwowego – oraz produkcję seryjną, do gry włącza się firma Graebener Bipolar Plate Technologies. Firma jest nie tylko sprawdzonym specjalistą w zakresie inżynierii oraz budowy systemów i linii produkcyjnych do produkcji płytek bipolarnych, ale także oferuje szerokie portfolio usług, począwszy od ich projektowania, po prototypowanie i produkcję małoseryjną we własnym laboratorium.

* ostatni krok scenariusza pokazuje, w jaki sposób informacja zwrotna z poszczególnych etapów procesu otwiera pulę możliwości dla rozwoju lub stworzenia nowych modeli biznesowych – wirtualnego cyklu życia w sieci wartości.

Wirtualne bliźniaki kształtują fabrykę przyszłości

Oprócz obecności na targach Dassault Systèmes, po raz pierwszy w Hanowerze, zorganizuje ósmą edycję swojego wydarzenia Manufacturing in the Age of Experience. Koncentrując się na produkcji przyszłości – trendach, technologiach, zmieniających się wzorcach pracy i potrzebach klientów – to wyjątkowe wydarzenie oferuje liderom branży możliwość poznania koncepcji wirtualnego bliźniaka, który wspiera przedsiębiorstwo od fazy koncepcyjnej aż po produkcję (hala 17, Media Factory). Liderzy branży będą mogli przejść się przez wirtualną fabrykę, zidentyfikować potencjalne wyzwania i doświadczyć rozwiązywania rzeczywistych problemów przemysłowych. Decydenci uzyskają praktyczny wgląd w koncepcję wirtualnego bliźniaka na platformie 3DExperience i będą mogli przedyskutować z ekspertami branżowymi, jak wirtualny bliźniak może wspierać ich przyszłe cele i biznes.

Ekskluzywne wieczorne wydarzenie organizowane przez Dassault Systèmes, The Late Shift, zgromadzi na scenie europejskich liderów cyfryzacji, którzy pokażą perspektywę przyszłości produkcji i jej wpływu na kształt świata.

Źródło: Dassault Systèmes

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

Zobacz również

MM Magazyn Przemysłowy 4/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę