W kierunku dalszej digitalizacji umowy leasingu

Platforma Autenti: w kierunku dalszej digitalizacji leasingu Autenti

Platforma Autenti jest nowym narzędziem PKO Leasing, którego celem jest rozszerzenie zakresu zdalnej obsługi klienta na etapie finalizacji umów leasingowych. Dzięki platformie podpisywanie umów zdalnie za pomocą podpisu kwalifikowanego będzie jeszcze prostsze i szybsze.

Klienci i dostawcy mają możliwość wyrobienia podpisu kwalifikowanego za pomocą wideoweryfikacji oraz wglądu do przesłanej przez doradcę dokumentacji, bez konieczności złożenia odręcznego podpisu. Grupa oferuje ponadto możliwość podpisania umowy leasingowej podpisem kwalifikowanym z wykorzystaniem Autenti w procesie leasingowania przedmiotów PKO Leasing Online, dostępnych w sklepach e-commerce. Z tej usługi skorzystało już ponad 75% klientów.

Już od początku 2020 r. klienci PKO Leasing mogą podpisywać wnioski o finansowanie, umowy leasingu i pożyczki oraz aneksy do tych umów za pomocą kwalifikowanego podpisu elektronicznego mSzafir. Kolejnym działaniem usprawniającym proces zdalnej obsługi klienta jest wykorzystanie platformy Autenti, dzięki której obieg dokumentów i finalizacja procesu zawierania umów są w pełni zdigitalizowane, zaś klient może podpisać umowę leasingową podpisem kwalifikowanym, obsługiwanym na platformie. 

Cyfryzacja branży leasingowej, która jeszcze do niedawna opierała się na bezpośredniej relacji z klientem, to proces nieunikniony. Zmiany, związane z rozwojem usług online, zostały zdynamizowane przez pandemię. Dziś, w pełni zdigitalizowany proces zawierania umów leasingowych, to odpowiedź na oczekiwania naszych klientów, którym chcemy zapewnić nowoczesne i atrakcyjne usługi, dbając jednocześnie o ich komfort i bezpieczeństwo – mówi Anna Wiśniewska, dyrektor Departamentu Produktów i Procesów w PKO Leasing. – Proces cyfrowej obsługi klienta oparty na narzędziach dostarczonych przez Autenti, poprawia efektywność i skraca czas realizacji kolejnych etapów podpisania umowy leasingowej. Usługa zdalnej weryfikacji tożsamości przeprowadzona przez konsultanta Autenti, na podstawie której nasi klienci, dostawcy i doradcy mają możliwość wyrobienia podpisu kwalifikowanego InfoCert, to kolejne udogodnienie, podnoszące jakość oferowanych przez nas usług.

Autenti jako platforma do zdalnego podpisywania umów niesie za sobą szereg korzyści. Klient może podpisać dokumenty online w dowolnym miejscu, o dowolnej porze i na wybranym urządzeniu – komputerze, tablecie, smartfonie. W ramach oferowanej usługi możliwe jest zdobycie przez klienta podpisu kwalifikowanego, bez względu na to, gdzie posiada rachunek bankowy. Dane i tożsamość klienta potwierdzane są przez Autenti podczas wideoweryfikacji i na tej podstawie wydawany jest podpis. To niewątpliwie wpływa na usprawnienie procesu zawierania umowy w formie online. Proces przesyłania dokumentów i wglądu do nich jest prosty, szybki i w pełni bezpieczny.

Wykorzystanie platformy Autenti w kanałach zdalnych, znacznie usprawnia proces leasingowania przedmiotów, które klient chce sfinansować za pośrednictwem PKO Leasing w sklepie internetowym. Dotychczas jedyną opcją zawarcia umowy było odebranie i podpisanie dokumentów dostarczonych przez kuriera. Dzięki nowej usłudze dopełnienie formalności może odbyć się w pełni zdalnie. Coraz więcej klientów wybiera tę szybką i proekologiczną opcję.

Źródło: PKO Leasing

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

Zobacz również

MM Magazyn Przemysłowy 5-6/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę