Zmiany w Zarządzie Platformy Przemysłu Przyszłości

Zmiany w Zarządzie Platformy Przemysłu Przyszłości PPP

Konkurs na stanowiska prezesa i członka Zarządu Platformy Przemysłu Przyszłości, ogłoszony przez Ministerstwo Rozwoju i Technologii, został rozstrzygnięty. Nowym prezesem PPP został Piotr Bober, a do zarządu dołączył również Robert Kłosowski. W składzie zarządu pozostał Dawid Solak, wcześniej przez kilka tygodni pełniący obowiązki prezesa Fundacji.

Nowego prezesa i członka zarządu wyłoniono w ramach konkursu Ministerstwa Rozwoju i Technologii. Od 17 grudnia 2021 r. obowiązki prezesa pełni Piotr Bober. Piotr Bober jest ekspertem z długoletnim doświadczeniem w administracji rządowej i samorządowej i absolwentem Uniwersytetu Wrocławskiego. Pełnił kierownicze stanowiska w spółkach komunalnych oraz w firmach telekomunikacyjnych. Pracował jako manager ds. marketingu i rozwoju biznesu w obszarach związanych z inwestycjami, Internetem, telewizją oraz CSR. Jest specjalistą w zakresie badań sondażowych oraz analitykiem zagadnień związanych z gospodarką komunalną, budżetową i polityką wspierania biznesu. Wcześniej był zaangażowany m.in. w pracę na rzecz Fundacji Banku Ochrony Środowiska, Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego czy Ministerstwa Rozwoju.

Nowemu prezesowi w ramach zarządu będą pomagać dotychczasowy p.o. prezesa Dawid Solak (obecnie pozostający na stanowisku członka zarządu) i nowo wybrany członek zarządu Robert Kłosowski, który jest managerem z 10-letnim stażem. Specjalizuje się w zarządzaniu organizacjami pozarządowymi oraz pozyskiwaniu środków zewnętrznych. Do jego zainteresowań należą nowe technologie i tzw. zielony rynek pracy oraz Przemysł 4.0. Z wykształcenia jest adwokatem. Ukończył także studia podyplomowe MBA. Obecnie jest słuchaczem na seminarium doktorskim w dziedzinie nauk o zarządzaniu.

Źródło: Platforma Przemysłu Przyszłości

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę