Wartość globalnego rynku instalacji robotów przemysłowych osiągnęła rekordową wartość 16,5 miliarda dolarów. Międzynarodowa Federacja Robotyki wskazuje pięć najważniejszych trendów w branży robotyki na 2025 rok.
O platformie RBTX.pl, jej głównych funkcjach, najważniejszych potrzebach, jakie zaspokaja, i zaletach z jej korzystania opowiada Radomir Ochocki, członek zarządu firmy igus, która jest twórcą tego innowacyjnego rozwiązania.
Elastyczność produkcji oznacza konieczność częstego przezbrajania maszyn, które biorą udział w procesie produkcyjnym. W przypadku robotów niezbędna jest odpowiednia zmiana oprogramowania sterującego. Przedsiębiorcy mają do wyboru jedną z dwóch głównych metod programowania robotów – off-line lub on-line. Przyjęło się, że ta pierwsza metoda, ze względu na wyższe koszty i większy stopień skomplikowania, przeznaczona jest raczej dla dużych przedsiębiorstw. Czy takie podejście na pewno jest słuszne?
Dassault Systèmes i KUKA AG ogłosiły podpisanie protokołu uzgodnień (eng. Memorandum of Understanding). MoU podkreśla zamiar firm dotyczący rozszerzenia współpracy w ramach nowo ogłoszonej platformy chmurowej mosaixx firmy KUKA i platformy 3DEXPERIENCE firmy Dassault Systèmes.
Firma igus zaprasza na bezpłatne szkolenie online poświęcone niskokosztowej robotyzacji.
ifm electronic dostarcza zaawansowane rozwiązania, które stanowią wsparcie w precyzyjnej lokalizacji, nawigacji, wykrywaniu przeszkód oraz unikaniu kolizji.
W ostatnich latach automatyzacja i robotyzacja procesów kompletacji zamówień zrewolucjonizowały działanie magazynów i centrów dystrybucyjnych na całym świecie.
Opóźnianie inwestycji w innowacyjne technologie wiąże się z licznymi zagrożeniami. Firmy, które wciąż się wahają, powinny zadać sobie trzy pytania.
Automatyzacja i digitalizacja to obecnie jedne z najważniejszych tematów dla firm przemysłowych. Badanie przeprowadzone przez firmę McKinsey przewiduje, że do 2025 roku rynek automatyki przemysłowej wzrośnie do ponad 115 mld USD — niemal 4% rocznie.
Firma Yaskawa Europe odniosła sukces w konkursie „Red Dot Award: Product Design 2024”. Międzynarodowe jury przyznało specjalnie opracowanemu, wydajnemu robotowi do środowisk higienicznych i pomieszczeń czystych Motoman HD7 wyróżnienie „Red Dot”, które oznacza wysoką jakość wzornictwa.
Przemysł farmaceutyczny znajduje się pod rosnącą presją, aby produkować leki w przystępnych cenach, ale pracuje w obliczu niedoborów siły roboczej, rosnących kosztów i rygorystycznych przepisów. Rezultatem są kurczące się marże.
Nadszedł czas na ponowne przemyślenie systemów i praktyk uzupełniania zapasów linii, aby producenci mogli utrzymać wydajność i konkurencyjność, jednocześnie stawiając czoła wyzwaniom związanym z dostosowaniem do potrzeb klientów i niedoborem siły roboczej. Czy roboty AMR i coboty mogą być rozwiązaniem tych problemów?
Utrzymanie załogi operatorów załadowujących kartony do maszyny formującej tacki kartonowe jest w ostatnim czasie sporym wyzwaniem dla producentów z branży produktów szybkozbywalnych (FMCG).
W przemyśle metalowym, gdzie precyzja, szybkość i niezawodność są kluczowe, zrobotyzowane stanowiska do gięcia zyskują na popularności. Jednym z najbardziej zaawansowanych rozwiązań w tej dziedzinie jest stanowisko Intellibend, które łączy możliwości robota Yaskawa z wysokiej jakości prasą krawędziową Gade.
Architektura produkcyjna SWAP-IT, opracowana przez konsorcjum Fraunhofera, jest już gotowa. Dzięki niej, wizja elastycznych, modułowych fabryk przyszłości staje się rzeczywistością.
Chcesz otrzymać nasze czasopismo?