Nowa seria uniwersalnych, kompaktowych wyważarek SCHENCK Pasio 100, 300 i 700 służy do wyważania w osi poziomej wirników, takich jak wały, wentylatory, wrzeciona, silniki elektryczne, sprężarki, rolki itp
Działalność firmy RoTec Polska koncentruje się na trzech głównych dziedzinach: wyważaniu i diagnostyce drgań, myciu przemysłowym i obróbce CNC.
Firma RoTec Polska jest godnym zaufania dostawcą najwyższej klasy rozwiązań w zakresie technologii wyważania i mycia przemysłowego.
Niewyważone narzędzia i uchwyty narzędziowe mogą generować szkodliwe wibracje, które mogą prowadzić do nadmiernych uszkodzeń narzędzia, krótszej żywotności wrzecion czy też większej chropowatości obrabianych powierzchni.
TBcore jest najnowszą maszyną do wysokoobrotowego wyważania rdzeni turbosprężarek firmy SCHENCK RoTec. Jest to kompletny pakiet wyposażenia dostosowany do potrzeb małych i średnich warsztatów regeneracji bez obniżania jakości wyważania.
Czy zastanawiałeś się, ile można zaoszczędzić, zmieniając tylko jedną rzecz w procesie produkcyjnym? Nasza codzienność to współpraca z producentami w wielu wymagających branżach. To dzięki doświadczeniu i kooperacji z nimi możemy stwierdzić, że wyważenie to konieczność, a nie możliwość.
Coraz więcej przedsiębiorców świadomych jest tego, że czas obróbki odgrywa kluczową rolę w procesie produkcyjnym. Jego skracanie i zwiększanie efektywności procesu produkcyjnego należą do podstawowych zadań stojących przed współczesnym przedsiębiorcą – niezależnie od tego, jaką branżę reprezentuje.
A gdybyś mógł zaoszczędzić ćwierć miliona dolarów, zmieniając tylko jedną rzecz w procesie produkcyjnym? To byłoby jak wygrana na loterii, prawda? Tak właśnie stało się z jednym z klientów firmy HAIMER – dużym amerykańskim zakładem produkującym silniki samochodowe.
Wraz ze wzrostem prędkości skrawania w nowoczesnych frezarkach rośnie znaczenie właściwego wyważenia zespołów składających się z uchwytu i narzędzia. Ich niewyważenie powoduje działanie dużych sił odśrodkowych, co znacząco wpływa na żywotność wrzeciona.
Zwiększone drgania i wibracje, przyśpieszenie zużycia łożysk, zwiększony poziom hałasu czy pęknięcia – to tylko niektóre skutki niewyważonych wirników, na które zwraca uwagę Paweł Sadowski, dyrektor ds. rozwoju w CIMAT, Burke Porter Group.
Drganie kierownicy podczas jazdy samochodem, głośniejsza praca urządzeń elektrycznych czy nieprawidłowe działanie mechanizmów z napędem elektrycznym to tylko kilka następstw zjawiska niewyważenia, z jakimi możemy spotkać się na co dzień. Także w zastosowaniach przemysłowych jest to bardzo uciążliwe, a nawet niebezpieczne, ponieważ od poprawnej pracy wirnika silników elektrycznych, zwłaszcza obracających się z dużymi prędkościami roboczymi, zależy bardzo dużo. Dlatego zarówno na etapie produkcji, jak i późniejszej konserwacji powinno się zwrócić szczególną uwagę na poprawne wyważanie wirników.
Wyważanie jest bardzo istotne dla wirników, zwłaszcza tych, które obracają się z dużymi prędkościami roboczymi. Przedłuża ono żywotność wirnika, poprawia jego funkcjonalność i oczywiście trwałość. Jeżeli zbagatelizujemy ten proces, pojawią się drgania, które mogą powodować np. niedokładną obróbkę i szybsze uszkodzenie wrzeciona czy też – w przypadku wentylatorów lub silników – szybkie zużycie łożysk.
W dobie coraz większej popularności wysoko wydajnych obrabiarek, które skrawają z dużymi prędkościami obrotowymi wrzecion, szczególnie istotne jest odpowiednie wyważenie narzędzi.
Producent maszyn wyważających wprowadził nową usługę wysokoobrotowego wyważania wirników elastycznych.
Chcesz otrzymać nasze czasopismo?