B&R odnotowuje dwucyfrowy wzrost

B&R

Firma B&R w 2015 roku osiągnęła przychody ze sprzedaży o wartości 535 milionów euro uzyskując wzrost o 10% w porównaniu do roku poprzedniego.

Nadal rośnie też liczba osób zatrudnionych w B&R. Pod koniec 2015 roku firma B&R zatrudniała łącznie 2820 pracowników na całym świecie – o 170 więcej niż w roku poprzednim. B&R prowadzi działalność w kraju partnerskim tegorocznych targów w Hanowerze od 1987 roku. W chwili obecnej firma posiada sieć 25 biur w całym kraju. USA przyczyniły się do stałego wzrostu sprzedaży B&R na przestrzeni lat, a aktualnie generują 16% łącznych przychodów firmy. - Jesteśmy dumni, że jesteśmy największym na świecie prywatnym przedsiębiorstwem w dziedzinie automatyki przemysłowej i monitoringu - powiedział dyrektor generalny Peter Gucher podczas konferencji prasowej B&R na targach w Hanowerze.

Rozwój segmentu sterowania procesem

Inteligentny system przenośników napędzany silnikami liniowymi B&R od dawna jest pionierem nowych trendów w technologii automatyzacji. Poza opracowanym nowatorskim sieciowym HMI – mapp View – na targach w Hanowerze firma B&R przedstawiła również niezwykle elastyczny system inteligentnych przenośników oparty na technologii silników liniowych, który w przyszłości będzie odgrywał kluczową rolę w inteligentnych rozwiązaniach dla produkcji.

- Technologia ta oznacza ogromny postęp w elastyczności logistyki transportu bliskiego - wyjaśnia Gucher. - W porównaniu z tradycyjnym systemem przenośników łańcuchowych i taśmowych nasze rozwiązanie zupełnie na nowo podchodzi do transportu produktów w zakładzie.

Korzyści dla klientów będą obejmowały zwiększenie tempa produkcji, zwiększenie wydajności produkcji, większą elastyczność i niższe koszty utrzymania – wszystko to, dzięki dążeniu B&R do zapewnienia naprawdę przemysłowej jakości konstrukcji.

Źródło: B&R

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

MM Magazyn Przemysłowy 7-8/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę