Bezpieczeństwo funkcjonalne obniża ryzyko

EKB
Reklama
Reklama

Liczba wypadków przy pracy jest ogromna. Każdego roku ulega im ponad 313 milionów ludzi. Koszty związane z nimi mogą wielokrotnie przewyższyć wartość samego zakładu. Stuprocentowe bezpieczeństwo nie jest możliwe, jednak obniżenie ryzyka do akceptowalnego poziomu już tak.

Według United Kingdom Health Safety and Environmental Committee 90% wszystkich wypadków było wynikiem błędu ludzkiego lub wadliwie zaplanowanego procesu. Co więcej, 65% awarii systemów bezpieczeństwa ma miejsce, zanim powstanie konieczność ich użycia.

Reklama

Tymczasem, według LSN Research, firmy, których kultura zorientowana jest na bezpieczeństwo, obniżyły liczbę wypadków o 15%, a także zwiększyły terminowość dostaw o 12%. Ważne jest też, by same urządzenia wykorzystywane w procesie spełniały wymogi normy PN-EN 61508, która jest normą bazową dla systemów bezpieczeństwa funkcjonalnego.

Powiązane firmy

Reklama

 

Źródło: Endress+Hauser

Reklama

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama