Dassault Systèmes: ogłoszono zmiany na stanowiskach kierowniczych

Dassault Systèmes: ogłoszono zmiany na stanowiskach Dassault Systèmes

Firma Dassault Systèmes ogłosiła podczas 3DExperience World 2022 zmiany na stanowiskach kierowniczych. Gian Paolo Bassi, z powodzeniem sprawujący przez ostatnie 7 lat funkcję dyrektora generalnego SolidWorks, będzie kierował strukturą 3DExperience Works w Dassault Systèmes jako wiceprezes wykonawczy. Manish Kumar, odpowiedzialny za R&D w SolidWorks od 2018 r., rozszerzy zakres swojej odpowiedzialności o funkcję CEO SolidWorks.

Te dwie nominacje pokazują zaangażowanie Dassault Systèmes w badania i rozwój SolidWorks, jak również koncentrację na dostarczaniu wysokiej wartości dla społeczności użytkowników poprzez rozszerzoną ofertę 3DExperience Works.

Powiązane firmy

Dassault Systemès Sp. z o.o.

Nominacja Giana Paolo Bassiego jest następstwem wprowadzenia przez Dassault Systèmes w 2019 r. 3DExperience Works jako portfolio rozwiązań chmurowych na platformie 3DExperience, kierowanego do klientów SolidWorks i firm średniej wielkości oraz ich systemu. Bassi będzie kierował organizacją skupioną na ciągłym rozwoju 3DExperience Works i zwiększaniu wartości w obszarze innowacyjności.

Gian Bassi

Bassi posiada ponad 25-letnie doświadczenie w branży 3D, CAD i PLM. W Dassault Systèmes, od momentu dołączenia do firmy w 2011 r., odegrał kluczową rolę w rozwoju i dywersyfikacji SolidWorks. Jako CEO SolidWorks Bassi kierował rozwojem strategii produktui technologiimarekprzeznaczonych dla komputerów stacjonarnych i chmury.  Wcześniej pełnił funkcję wiceprezesa ds. badań i rozwoju w firmie SolidWorks.Dzięki doświadczeniu technologicznemu i współpracy ze społecznością użytkowników SolidWorks był w szczególności odpowiedzialny za rozwój aplikacji chmurowych tej marki.

Nominacja Manisha Kumara oznacza kontynuację zaangażowania i nakładów Dassault Systèmes w badania i rozwój SolidWorks, które są znakiem rozpoznawczym marki. Kumar, jako wiceprezes R&D SolidWorks, odegrał kluczową rolę w rozwoju strategii produktów i technologii SolidWorks. Pełniąc dodatkowo funkcję dyrektora generalnego SolidWorks, Kumar będzie przewodził budowie relacji między działem badawczo-rozwojowym, a społecznością użytkowników marki. Będzie również działał na rzecz przyspieszenia wdrażania portfolio SolidWorks.

Manish Kumar

Kumar dołączył do zespołu badawczo-rozwojowego SolidWorks w 1998 r. jako programista. Miał kluczowy wkład we wczesny rozwój SolidWorks w różnych obszarach, jak m.in. translatory, projektowanie powierzchni, modelowanie, szkicownik, złożeniai rysunki. Kierował również rozwojem 3DExperience w ramach działu badawczo-rozwojowego SolidWorks i był kluczowym uczestnikiem transformacji, która wprowadziła SolidWorks na ścieżkę innowacji w kierunku "przyszłości projektowania" dzięki współpracy z zespołem badawczo-rozwojowym Dassault Systèmes.

Rozwój SolidWorks, opierający się na jego innowacyjnej technologii, będzie kontynuowany i wzmocniony pod kierownictwem Manisha – powiedział Philippe Laufer, executive vice president, global brands, Dassault Systèmes. – To dzięki pracy Giana Paolo i Manisha 3DExperience Works znacząco się rozwinęło się i potrzebuje specjalnego kierownictwa w roku 2022 i kolejnych latach.

Źródło: Dassault Systèmes

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

Zobacz również

MM Magazyn Przemysłowy 7-8/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę